PARTIZANU DRAMA U ČETVRTFINALU KUPA! Voždovac pao tek posle PENALA! JOVANOVIĆ HEROJ!

Autor: M. M.

10.04.2024

17:09

Meč u Humskoj završen je rezultatom 1:1 (1:0), nakon jedanaesteraca 4:3!

Aleksandar Jovanović
Fudbaleri Partizana su u polufinalu Kupa Srbije! Crno-beli su posle dosta muke, velike drame i penala, uspeli nekako da eliminišu žilavi Voždovac - penalima 4:3, 1:1 (1:0), a junak trijumfa domaćih u Humskoj bio je golman Aleksandar Jovanović.

Sjajni srpski čuvar mreže ponovo je bio iks faktor svog tima. Po ko zna koji put ove sezone! On je najpre odbranio jedanaesterac Flemingsu u 68. minutu i sprečio izjednačenje, a potom i u penal-seriji kada je sačuvao mrežu nakon udaraca Neškovića i Pirgića.

Po izuzetno toplom vremenu za ovo dobra godine, u prvom poluvremenu meča u Humskoj nije viđena preterano interesanta utakmica. Mladi sastav gostiju odolevao je favoritu sve do drugog minuta sudijske nadoknade kada je Samed Baždar zatresao mrežu - 1:0. On je iskoristio savršenu asistenciju Aranđela Stojkovića sa svoje polovine i rutinski matirao golmana Gudžulića. Prethodno, novopečeni reprezentativac Srbije se u ranoj fazi utakmice obrukao pošto se sapleo u gotovo preslikanoj situaciji.

U nastavku je Partizan od starta pokušavao da reši pitanje pobednika, ali su, ipak, gosti bili bliži postizanju gola. U 68. minutu, nakon gledanja VAR, sudija Stamenković je pokazao na penal nakon što je rezervista Nikolić igrao rukom. Jovanović je potom odbranio očajan šut Flemingsa sa bele tačke, ali je u 89. minutu, pak, bio nemoćan! Pirgić je sjajno šutirao i šokirao Humsku za 1:1. Usledilo je izvođenje penala u kojima je Jovanović ponovo izrastao u heroja.

U ostalim mečevima ove faze takmičenja, Čukarički i Vojvodina igraju danas od 17 časova, Zvezda će ugostiti Vršac u 19.00, dok je za sutra zakazan duel Radnički 1923 - Novi Pazar.

Na našem portalu mogli ste da ispratite lajv-blog ovog meča, pogledaje kako je to izgledalo:

KRAJ UTAKMICE

90+4 minut: Opasna situacija! Partizan je dobio prekršaj na ivici kaznenog prostora, ali ništa od gola.

90. minut: Utakmica je produžena za pet minuta. Ako ostane ovaj rezultat, odmah će se pristupiti izvođenju penala!

89. minut: GOL, GOL, GOL! Strašan pogodak Pirgića! Voždovac stiže do 1:1 minut pre kraja! ŠOK U HUMSKOJ!

87. minut: Preti Voždovac, ali slabo to deluje. Deluje da će meč biti okončan minimalnim trijumfom domaćina.

82. minut: Nešković je izveo korner, a Petrović opasno šutirao! Ali, Jovanović ponovo pokazuje klasu i čuva svoj tim.

78. minut: Solidan udarac Zahida iskosa sa leve strane napada crno-belih. Oprezan je čuvar mreže "zmajeva".

75. minut: Ništa se značajno na terenu nije dogodilo nakon promašenog penala gostiju. Kod Partizana na terenu je Goh.

70. minut: BRANI JOVANOVIĆ! Flemings nije uspeo da prevari golmana Partizana! OČAJAN UDARAC fudbalera Voždovca.

69. minut: Penal za goste!

68. minut: Ogalsio se VAR! Razmatra se penal za Voždovac nakon što Nikolić igrao rukom.

63. minut: Zapetio je Zahid nakon centaruša Kalulua, ali je njegov udarac glavom iz daljine završio preko prečke.

60. minut: Prvi karton na meču, u beležnicu sudije Ivana Stamenkovića upisan je Lukić kod gostiju.

58. minut: Menja i Igor Duljaj. Na terenu su Zahid i Nikolić umesto Natha i Severine.

55. minut: Trener gostiju Mitić promenio je već četvoricu fudbalera na terenu. Nedugo zatim je sevnula opasna kontra, ali je njoj prethodio ofsajd.

49. minut: "Parni valjak" odmah preti. Agilni Kalulu je bio u prilici. Nema promene rezultata.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme. Treneri ništa nisu menjali.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2 minut: GOOOOL! Partizan vodi! Strelac je Baždar nakon sjajne asistencije Stojkovića. Pogodak je pao u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Napadač se na najbolji način iskupio za lošu reakciju početom meča.

45. minut: Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

42. minut: Aldo Kalulu imao je najbolju šansu na meču posle one Baždarove. Brani Guždulić! Nekoliko sekundi kasnije, posle kornera, gosti su imali mnogo sreće pošto lopta nakon gužve u šesnaestercu i odbitka nije završila u mreži.

40. minut: Odličan udarac Severine. Ipak, lopta je prohujala pored desne stative čuvara mreže Voždovca Guždulića.

35. minut: Opao je ritam meča u Humskoj. Bliži se završnica prvog poluvremena.

31. minut: Izabranici Igora Duljaja aktivnije napadaju po desnoj strani. Tamo je Ksander Severina, ali bez značajnog učinka. Muče se domaći da dođu do gola gostiju.

27. minut: Preti Partizan ubacivanjem posle prekida sa leve strane koji je izveo Natho. Meta je bio Filipović, strelac gola nedavno u prvenstvenom meču. Ali su defanzivci Voždovca bili koncentrisani.

24. minut: Pauza za osveženje. U Beogradu je, inače, 27 stepeni Celzijusovih.

20. minut: Partizan sve jače pritiska zadnju liniju gostiju. Ipak, pokušaji Natha i drugova su uglavnom izblokirani.

16. minut: Smušena reakcija odbrane crno-belih nakon kontre "zmajeva". Ipak, nije bilo promene rezultata.

13. minut: Au, šta se dogodilo sa Samedom Baždarom! Izbio je sam ispred golmana gostiju na idealano proigravanje Natha, pokušao da ga predribla, ali se sapleo i pao. Penala nije bilo!

9. minut: Gosti su na početku više imali loptu u svojim nogama, dok se Partizan polako oslobađa blagog pritiska.

3. minut: Prvi korner na meču izveli su gosti, ali je Krpić napravio faul u napadu.

1. minut: Utakmica u Humskoj je počela. Slaba poseta na tribinama.

PRE MEČA

Vokalni sastav sa Kosova i Metohije uoči meča izveo je srpsku himnu "Bože pravde".

Šef struke domaćih odlučio se za sledećih startnih 11:

Jovanović, Stojković, Marković, Antić, Filipović, Ovusu, Kastiljo, Natho, Severina, Kalulu, Baždar

Za goste će početi sledeći igrači:

Gudžulić, Lukić, Savić, Antonijević, Matić, Krpić, Pavlović, Pirgić, Vujanović, Rodrigo, Teodorović

Izjave trenera:

Duljaj: Sreda, 15 časova, termin izuzetno nepovoljan, za navijače i nas, fudbalere na terenu. Niko ne zaslužuje da igra u tom terminu, ni Zvezda, ni Partizan, Vojvodina, Čukarički, Zemun... Verovatno će i poseta biti slabija, pozivam sve, pa i decu iz prve smene da nas podrže. Neka školarci ostanu u drugoj smeni, da uče, ali svaki navijač nam je potreban! Videlo se na poslednjoj utakmici koliko nam znači energija sa tribina - rekao je Igor Duljaj i dodao:

Duljaj

- Naredni meč ima drugačiji značaj u odnosu na prošlu nedelju. Tada su u opticaju bili bodovi, sada poraz izbacuje iz igre za domaći trofej. Teško je igrati u sedam dana dva puta sa istim rivalom. Odlično se poznajemo, Voždovac mnogo dobro igra, ali bez pozitivnih rezultata. Niz neuspeha mora da se prekine, nadam se da neće protiv Partizana. Odlična ekipa, mlada i poletna, ume da igra. Imamo i mi imperativ, željni su i ljudi iz kluba, pogotovo navijači Partizana prolaska u narednu rundu.

Mitić: Kao što sam istakao i pre nekoliko dana posle utakmice, drugo poluvreme je model kako želimo da izgledamo i da igramo protiv Partizana. Ono što ćemo probati da promenimo je to prvo poluvreme u kom smo igrali u nekom grču. Očekujem dobru utakmicu, svi uslovi će biti ispunjeni da se to i desi. Dobar teren i nadam se što veći broj ljudi na tribinama ići će u prilog obe ekipe - rekao je trener Nikola Mitić, pa nastavio:

- Prethodna utakmica je bila veoma sadržajna i ne očekujem da će i ova biti nešto drugačija. Pokazali smo da možemo da se nosimo sa Partizanom, potrebno nam je samo malo vremena za adaptaciju na podlogu, ali ćemo dati sve od sebe za plasman dalje i pobedu.

UVOD

Sistem takmičenja u Kupu Srbije je jednostavan. Klubovi igraju po jednu utakmicu u svakoj fazi, a ukoliko je rezultat nerešen, odmah se pristupa izvođenu penala.

Kada je reč o ostalim mečevima četvrtfinala najmasovnijeg takmiečenja, danas su na programu još dva duela. Čukarički dočekuje Vojvodinu od 17 časova, dok će Vršac od 19 gostovati braniocu trofeja Crvenoj zvezdi na Marakani. Na programu sutra (16) je preostali duel između Radničkog 1923 i Novog Pazara.

Biće to treći ovosezonski gradski derbi dva kluba, a tim Igora Duljaja slavio je u oba meča. Najpre u 13. kolu Superlige Srbije kada je bilo lakih 3:0 za domaće u Humskoj, dok je nedavno u Zaplanjskoj ulici na krovu tržnog centra bilo 3:2 za Partizan.

Partizan je prethodno eliminisao Grafičar sa 2:1 i Jedinstvo Ub sa 0:1, dok su Voždovčani u šesnaestinifinala bili bolji od pančevačkog Dinama sa 0:5, odnosno Radničkog iz Sremske Mitrovice rezultatom 6:3 u osmini finala.

Crno-beli u ovaj meč ulaze kao veliki favoriti, pošto se po proceni kladionica njihov trijumf vrednuje sa kvotom 1,32. Nerešen ishod plaća se koeficijentom 5, dok je dvojka na "zmajeve" čak 8.

Poštovani čitaoci dobro došli na lajv-blog meča četvrtfinala Kupa Srbije između fudbalera Partizana i Voždovca.