KLJUČALO U MADRIDU! Feliks RAZBIO svoj Atletiko! Navijači Madriđana mu ZAPALILI dres! (VIDEO)

17.03.2024

23:37

U derbiju 29. kola Primere, Barselona je u Madridu savladala Atletiko rezultatom 3:0.

Izabranici Ćavija Ernandeza su na taj način, posle dugo vremena, došli na drugu poziciju, s osam bodova manje od najvećeg rivala Real Madrida.

Sada neporaženi već u deset mečeva zaredom u svim takmičenjima, fudbaleri Barselone su konačno na tabeli prestigli prestigla svog katalonskog komšiju Đironu, a El Klasiko se igra 21. aprila na "Santjago Bernabeu".

S druge strane, Atletiko je porazom pao na petu poziciju, s bodom manje od Atletika iz Bilbaa.

Portugalski napadač Žoao Feliks, na pozajmici upravo iz redova Madriđana, načeo je "svoj klub" u 38. minutu, pre nego što je Robert Levandovski, asistent kod prvog gola, udvostručio vođstvo devet minuta kasnije. Poljski napadač je još jednom bio asistent za mladog Fermina Lopeza u 65. minutu za konačnih 3:0.

Navijači Atletika nisi krili gnev prema Feliksu, pa su uoči utakmice zapalili njegov dres iz Atletika, ali im je portugalski napadač zapušio usta postigavši gol klubu u koji će se verovatno vratiti već ovog leta nakon što mu istekne pozajmica.

Protiv svojih Madriđana je očito posebno inspiriran, jer je i u prvom susretu postigao jedini gol za pobedu od 1:0.