KEJN OSTAVIO BAJERN U ŠAMPIONSKOJ TRCI: Englez srušio učesnika nokaut faze Lige šampiona!

24.02.2024

20:35

Bavarci prekinuli niz poraza.

Hari Kejn i Džamal Musijala

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su Lajpcig na svom terenu rezultatom 2:1, u derbiju 23. kola nemačke Bundeslige.

Na taj način, Bavarci su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u svim takmičenjima.

Najzaslužniji za trijumf Bajerna bio je Hari Kejn koji je postigao oba gola za svoj tim.

Mreže su na Alijanc areni mirovale tokom prvog poluvremena, a onda je Englez u 56. minutu doveo domaću ekipu u vođstvo.

Izjednačenje učesniku osmine finala Lige šampiona doneo je Benjamin Šeško u 70. minutu susreta.

Međutim, Kejn je ponovo zatresao mrežu gostiju u prvom minutu sudijske nadoknade, čime je Bajernu doneo pobedu, koja aktuelnog prvaka države i dalje koliko-toliko održava u šampionskoj trci.

Posle 23. kola, Bajern je drugi na tabeli Bundeslige sa osam bodova zaostatka u odnosu na lidera šampionata, ekipu Bajera iz Leverkuzena.