ZVEZDA SLAVILA U DERBIJU: Crveno-beli penalima srušili Čukarički!

24.02.2024

17:53

Šampion pobedio "brđane" na Marakani.

Crvena zvezda - Čukarički

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu Čukarički rezultatom 3:0, u derbi meču 22. kola Superlige Srbije.

Mrežu gostiju sa Banovog brda načeo je Gelor Kanga u devetom minutu iz penala, a prednost crveno-belih duplirao je Šerif Endiaj u 36. minutu. Na kraju, tačku na meč stavio je Osman Bukari iz novog jedanaesterca u 75. minutu.

3:0 (2:0)

/Kanga 9p, Endiaj 36, Bukari 75p/

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mimović (od 61. Nikolić), Spajić, Dragović, Rodić - Kanga (od 82. Šljivić), Hvang - Bukari, Ivanić (od 61. Mijailović), Olajinka (od 61. Lučić) - Endiaj (od 76. Kraso).

ČUKARIČKI: Filipović - Stevanović (od 70. Rogan), Vranješ, Jovanović, Tošić (od 78. Stanković) - Sisoko (od 76. Milojević), Docić - Ivanović, Miladinović, Nikčević (od 46. Cvetković) - Adžić (od 70. Ergelaš).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je slavila sa 3:0!

77. minut - Bukari je šutirao sa desne strane, ali pored gola.

75. minut - GOOOOOOOOOL! Osman Bukari šalje loptu u jednu, a Filipovića u drugu stranu. Crvena zvezda vodi 3:0.

74. minut - Novi penal za Zvezdu! Vranješ je faulirao Endiaja u šesnaestercu, a sudija Ivković je pokazao na belu tačku.

60. minut - Endiaj se iznenada našao u šansi posle greške Tošića, ali je Filipović izašao kao pobednik iz tog duela.

57. minut - Sisoko je šutirao izvan kaznenog prostora, ali je Glazer još jednom sjajno intervenisao.

56. minut - Fantastična odbrana Glazera nogom, nakon što je u velikoj šansi bio Miladinović.

55. minut - Bukari je oprobao udarac sa distance, ali lopta prolazi iznad prečke.

Počelo je drugo poluvreme, a kod gostiju je Cvetković zamenio Nikčevića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda ima dva gola prednosti u derbiju kola!

36. minut - GOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 2:0, strelac je Šerif Endiaj! Hvang je odlično proigrao Senegalca, a ovaj je zatresao mrežu nakon što je obišao golmana Filipovića.

31. minut - Šutirao je Bukari iskosa sa desne strane, ali je Filipović bio na visini zadatka.

27. minut - Lucidno je Ivanić proigrao Bukarija, ali je ovaj iz dobre pozicije šutirao preko gola.

26. minut - Endiaj je šutirao glavom posle centaršuta Rodića, ali je njegov pokušaj uspeo da zaustavi Filipović.

16. minut - Dobru priliku je imao Ivanić, ali nije uspeo dovoljno da promeni smer lopti koju je u peterac uputio Bukari.

9. minut - GOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 1:0! Gelor Kanga je pogodio malu mrežu, pa "brđanima" nije pomoglo ni to što je Nenad Filipović pročitao Gabonca.

8. minut - Penal za Zvezdu! Prilikom prethodnog šuta Spajića, iskusni štoper je dobio udarac, a iz VAR sobe je stigla reakcija, pa je sudija Marko Ivković pogledao snimak i pokazao je na belu tačku.

6. minut - Prvu prilikju na utakmici imao je Spajić posle centaršuta Olajinke, ali je neprecizno šutirao glavom.

Utakmica je počela!

PRE MEČA

15:15

15:00 - Kako sada stvari stoje, Milojević je pripremio ogromno iznenađenje - Ognjen Mimović će vrlo verovatno biti starter!

UVOD

Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog igraju duel 22 runde Superlige Srbije danas od 16.00 časova.

Crveno-beli su prvo objavili da će navijači koji su kupili ulaznice za meč protiv Čukaričkog dobiti besplatnu kartu za 172. večiti derbi, a potom i da su odlučili da obraduju najmlađe zvezdaše besplatnim ulazom na meč protiv "brđana". Kapije istočne tribine stadiona "Rajko Mitić" biće otvorene za svu decu do 14 godina starosti. Ova akcija važiće i za sve naredne mečeve domaćeg prvenstva, pružajući priliku mladim naraštajima da uživaju u fudbalskim utakmicama svog omiljenog kluba.

Kada je u pitanju debi Milana Pavkova, neophodni papir je stigao u toku jučerašnjeg dana tako da će on biti dodatna napadačka opcija za trenera "brđana" Gordana Petrića.

Utakmicu za šampionom Čukarički čeka u dobrom raspoloženju - posle tri vezane pobede u Superligi (dve u prolećnom delu sezone).

Takođe i Zvezda je perfektno otvorila ovaj deo sezone, sa dve pobede, i uhvatila zalet za sve što je očekuje u naredne dve nedelje - dueli sa Čukaričkim, TSC-om i Partizanom.

Inače, "brđani" su u prvom delu sezone naneli prvi poraz Crvenoj zvezdi rezultatom 1:2, a golove za Čukarički postigli su kapiten Marko Docić i Sandej Adetunđi, dok je za tim s Marakane precizan s bele tačke bio Žan Filip Kraso.

Prenos je obezbeđen na kanalu Arena sport Premium 1.