POCEPAO MREŽU IZ VOLEJA: Nova GOLČINA Dušana Vlahovića (VIDEO)

Autor: P. Z.

27.01.2024

19:18

Srpski napadač postigao pogodak protiv Empolija.

Fudbaleri Juventusa dočekali su u 22. kolu Serije A ekipu Empolija, ali nisu opravdali ulogu favorita, pošto su osvojili samo bod.

Duel u Torinu završen je rezultatom 1:1 (0:0), a prvi gol na utakmici postigao je Dušan Vlahović.

Igrao se 50. minut kada je reprezentativac Srbije zatresao mrežu gostiju, a to je učinio iz voleja posle kornera.

Na taj način, Vlahović je nastavio izuzetnu golgetersku seriju, pošto mu je to bio peti gol na poslednje tri utakmice. Centarfor "bjankonera" je mreže počeo da rešeta nakon poslednje reprezentativne pauze, koja je bila u novembru, te je u poslednja dva meseca postigao osam pogodaka.

Torinska "stara dama" je više od tri četvrtine meča igrala sa igračem manje, pošto je već u 18. minutu direktan crveni karton dobio Arkadijuš Milik.

Gosti su brojčanu prednost uspeli da iskoriste u 70. minutu, kada im je izjednačenje doneo Tomazo Baldanci.

Na kraju ni jedni ni drugi nisu bili zadovoljni konačnim ishodom, pošto je Juventus pre početka bio apsolutni favorit, dok u Empoliju nisu srećni jer nisu uzeli sva tri boda, iako su dugo imali igrača više.

Reprezentativac Srbije Dušan Vlahović odigrao je ceo meč, a Filip Kostić se takođe našao u startnoj postavi "stare dame", ali je izašao u 78. minutu.

Posle ovog meča, Juventus je ostao prvi na tabeli sa 53 boda, a Empoli je pretposlednji sa 17.