14.01.2024

17:25

Loša utakmica za crveno-bele.

Fudbaleri Đirone

Fudbaleri Đirone apsolutni su hit i najveće iznenađenje svih "liga petice", a pitanje svih pravih ljubitelja fudbala je mogu li da izdrže i osvoje titulu pored moćnih Real Madrida, Barselone i Atletiko Madrida.

Đirona je lider LaLige, ali su se okliznuli u 20. kolu, pošto su odigrali nerešeno 0:0 sa poslednjeplasiranom Almerijom.

Ekipa iz Katalonije ima 49 bodova, jedan više od Real Madrida, koji ima utakmicu manje.

Almerija se nalazi na poslednjem mestu sa šest bodova, a posle dva uzastopna poraza, konačno je osvojila bod.

Domaća ekipa je dobro ušla u meč, Serhio Aribas je imao odličnu šansu u 11. minutu, ali je Paulo Gazanjiga uspeo da odbrani njegov udarac. Isti igrač je imao šansu u 36. minutu, ali je lopta prošla pored desne stative.

Još dve šanse je Almerija imala do kraja prvog poluvremena, ali nije došlo do promene rezultata.

Domaćin je bio bolji i u drugom poluvremenu, ali Gazanjiga je "začarao" svoju mrežu.

Đirona je ostala i sa igračem manje u 80. minutu, kada je direktan crveni karton dobio Aleiks Garsija.

U narednom meču Almerija gostuje Real Madridu, dok Đirona dočekuje Sevilju.