BARSA PREKINULA CRNI NIZ! Katalonci "trojkom" ispratili Almeriju (VIDEO)

20.12.2023

23:45

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Almeriju sa 3:2, u meču 18. kola španske La Lige.

Katalonski tim je došao u vođstvo u 33. minutu preko Rafinje. Samo osam minuta kasnije, Leo Baptistao je doneo gostima izjednačenje.

U drugom poluvremenu, Barselona je počela ofanzivnije, a u 60. minutu je ponovo došla do vođstva.

Strelac je bio Serhi Roberto u 60. minutu. Almerija je izjednačila u 71. minutu preko Gonzalesa, a konačan rezultat je postigao Serhio Roberto drugim golom na meču u 83. minutu.

Iskoristio je sjajan pas Roberta Levandovskog i iz neposredne blizine doneo važnu pobedu svom timu.

Barselona je ovom pobedom ostala na trećem mestu na tabeli sa 38 bodova, sa utakmicom više i četiri boda manje od Reala i šest od lidera Đirone. Almerija je poslednja pet bodova.

Inače, Katalonci su trijumfom prekinuli crnu rezultatsku seriju, pošto su u prethodna dva meča poraženi na Nou Kampu od Đirone u prošloj rundi La lige, a potom i od Antverpa u Belgiji, na kraju grupne faze takmičenja u Ligi šampiona.