26.11.2023

10:19

Pohvale sa sprskog napadača.

Luka Jović

Fudbaleri Milana u 13. kolu italijanske Serije A savladali su na svom terenu ekipu Fiorentine rezultatom 1:0, a srpski napadač Luka Jović na terenu je proveo 83 minuta.

Milan se uči sa povređenim napadačima, a iz cele situacije Jović može da profitira.

Proigrao je Luka Tea Ernandeza koji je srušen u kaznenom prostoru, a iz penala je Milan na kraju i slavio.

Srpski napadač zamenjen je u 83. minutu utakmice, a ovaj trenutak će se pamtiti jer je šansu dobio vunderkind Frančesko Kamarda koji je sa samo 15 godina, osam meseci i 15 dana postao najmlađi debitant u istoriji Serije A.

Stefano Pioli

Nakon utakmice, Pioli je govorio o Luki Joviću u pohvalnom tonu.

- Odigrao je dobar meč. Dodao je dobar pas pre penala za Tea. Šteta što nije postigao gol, zato što ima kvalitet za to. I dalje želim nešto više od njega, jer on ima kvalitete, ima načine, čak i one za koje ni on ne zna. Kako fizičke, tako i tehničke - istakao je Pioli.

Na Luki je da nastavi vredno da radi i da se izbori za minutažu i kada se povređeni fudbaleri vrate.

Nema sumnje da mu je potreban kontinuitet igara da bi pružao partije kakve smo se svi uverili da može.

Ukoliko Jović uspe da se vrati u formu koja ga je krasila u Ajntrahtu, sigurno će se vratiti i u nacionalni tim i biti bitan šraf na Evrospkom prvenstvu naredne godine.