PARTIZAN ŽELI TITULU! Pobeda crno-belih NA TEŠKOM gostovanju! Severina SRUŠIO Pazar!

06.11.2023

16:59

Dvanaesta pobeda u nizu izabranika Igora Duljaja.

NOVI PAZAR - PARTIZAN 0:1(0:1)

Severina 2.minut

Fudbaleri Partizana savladali su Novi Pazar u istoimenom gradu rezultatom 1:0 u okviru 14. kola MozzartBet Superlige.

Ksander Severina je već u drugom minutu postigao fantastičan pogodak. Promešao je dva čuvara, odapeo pravu bombu sa 25 metara i probušio mrežu Mirkovića.

Ispostaviće se da je ovo bio i krajnji rezultat meča.

Utakmica je bila dinamična, sa puno šansi na obe strane, a ne bi bilo nezasluženo ni da su domaćini došli do izjednačenja.

Partizan je ipak pokazao zrelost koju nismo viđali od njih prethodnih sezona. Stali su fudbaler crno-belih na loptu, odlično su se branili i izvojevali izuzetno bitan trijumf.

Ovo je 12. pobeda Partizana u nizu, razlika u odnosu na Crvenu zvezdu je ponovo +6, tako da izabranici Igora Duljaja s punim pravom nastavljaju san o tiuli.

KRAJ UTAKMICE

Pobeda Partizana na teškom gostovanju.

88. minut - Menig menja Saldanju. Ekipa Igora Duljaja se brani. Zadovoljni su rezultatom.

77. minut - odlična utakmica u Novom Pazaru. Ređaju se šanse na obe strane, ali je rultat i dalje 0:1.

60. minut - Ušao je Sejduba Suma i za nepunih minut već je bio bivši igrač Partizana u kolosalnoj šansi. Sa druge strane Severina pokušava, ali brani Mirković

58.minut- Partizan napada konstantno. Lukav udarac Gajasa Zahida, ali sjajna reakcija golmana Mirkovića.

56.minut- Saldanja pokušava iz daljine ali samo do golmana domaćeg tima.

51.minut - Spetljao se Marko Šćepović koji nije uspeo da uputi udarac ka golu Partizana, ali je to sa druge strane uradio Ergelaš, ali mu je sjajno ušao u udarac Jovanović i odbranio ovaj pokušaj domaćih, koji su samo dobili korner iz kojeg je Floro oprobao svoj udarac iz daljine.

Poluvreme u Pazaru. Dinamična utakmica pred praznim tribinama. Partizan vodi golom Severine. Imali su izabranici Igora Duljaja još nekoliko izglednih prilika, domaćin je takođe pretio(najviše preko Ljajića), ali je rezltat ostao nepromenjen.

39. minut - Obrukao se Saldanja. Najbolji strelac domaćeg šampionata ostao je sam na metar od gola Novog Pazara ali je bio neprecizan.

37.minut - Momčilović je ostao da leži na travi nakon što ga je nezgodno napucala lopta iz blizine. Korner za Partizan.

35. minut - Ljajić šutira snažno iz daljine ali brani Jovanović. Dosta problema zadaje bivši igrač crno-belima.

33. minut - Ljajić je centrirao, ali kratko. Pazar preti iz prekida i uglavnom udarcima iz daljine.

24. minut - Partizan je u totalnoj ofanzivi. Sjajna prilika za Kanutea posle kornera. Potom i prilika za Zahida. Izabranici Igora Duljaja žele još pogodaka

22. minut - Otvorena utakmica u Novom Pazaru. Domaćini su imali veliku priliku preko Adema Ljajića, dok je s druge strane kolosalnu šansu propustio Saldanja. Rezultat je i dalje 0:1.

10. minut - Mirniji period utakmice, Partizan sigurno čuva prednsto,.

2.minut - GOOOOl Severina dovodi Partizan u vođstvo. Fenomenalan udarac krlinog napadača crno -belih.

POČELA JE UTAKMICA

Sastavi ekipa

Novi Pazar: Mirković – Lazić, Azemović, Sise, Floro – Ergelaš, Momčilović, Đo, Milojević – Karaklajić, Ljajić.

Partizan: Jovanović - Filipović, Marković, Ilić, Antić - Kanute, Belić - Severina, Natho, Zahid - Saldanja.

Fudbaleri Partizana gostuju od 15 časova ekipi Novog Pazara, u okviru 14. kola MozzartBet Superlige Srbije.

Zbog ispada navijača tokom utakmice sa Vojvodinom, Novi Pazar je kažnjen zatvaranjem stadiona na dve utakmice i meč sa liderom Superlige odigraće se pred praznim tribinama.

Partizan je trenutno prvi na tabeli sa 34 boda , dok Novi Pazar zauzima sedmo mesto sa 17 bodova.

Fudbaleri Partizana imaju niz od 11 uzastopno dobijenih utakmica u domaćem šampionatu.