SPEKTAKULARAN MEČ NA MARAKANI: Zvezda vodila, poništena joj dva gola, pa na kraju jedva izvukla bod (VIDEO)

04.10.2023

22:59

Crveno-beli i "mladi momci" podelili plen u Beogradu.

Osman Bukari protiv Jang Bojsa

Fudbaleri Crvene zvezde i Jang Bojsa podelili su bodove na beogradskoj Marakani , pošto su remizirali 2:2 (1:0) u meču drugog kola G grupe Lige šampiona.

Crveno-beli su poveli golom Šerifa Ndiajea u 35. minutu, što je izazvalo erupciju oduševljenja na tribinama.

Zvezdu je nekoliko centimetara delilo i od vođstva od 2:0, pošto je u nadoknadi vremena Osman Bukari zatresao mrežu gostiju. Ipak, reprezentativac Gane se nalazio u malom ofsajdu, pa je pogodak poništen.

Na startu drugog dela je Jang Bojs došao do izjednačenja! Filip Ugrinić je u 48. minutu bocnuo loptu pored Glazera, nakon što ga je Monteiro proigrao.

Novi poništen gol Crvene zvezde desio se u 53. minutu, kada je Šerif Ndiaje zatresao mrežu gostiju, ali iz nedozvoljene pozicije.

Nesreća za crveno-bele nije došla tada sama, pošto je u 61. minutu Sedrik Iten iz penala preokrenuo rezultat. Prethodno je na belu tačku pokazao Vilijam Kolum, jer je Naser Điga igrao rukom.

Ipak, Zvezda je do boda došla fenomenalnim golom Osmana Bukarija u 88. minutu. Ganjanin je mrežu gostiju zatresao iz mrtvog ugla.

Crvena zvezda - Jang Bojs 2:2 (1:0)

/Ndiaje 35, Bukari 88 - Ugrinić 48, Iten 61p/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Vilijam Kolum (Škotska)

GLEDALACA: 47.201

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Điga, Dragović, Rodić (od 62. Olajinka) - Stamenić (od 69. Katai), Hvang - Bukari, Ivanić, Mitrović (od 69. Lučić) - Ndiaje (od 80. Kraso).

JANG BOJS: Raćopi - Janko, Kamara, Benito (od 47. Amenda), Garsija - Maleš (od 74. Haiva), Nijase, Ugrinić - Elija, Iten (od 74. Ganvula), Monteiro.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Meč je završen rezultatom 2:2.

90+7. minut - Katai je bio u prilici, ali je šutirao pored gola.

90+6. minut - Nezgodan šut Mijailovića brani Raćopi.

Kraj u Nemačkoj! Mančester siti je sa 3:1 pobedio Lajpcig!

90+2. minut - GOL u Nemačkoj! Siti vodi 3:1 protiv Lajpciga, gol je dao Doku.

Igraće se još sedam minuta.

88. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bukariiiiii! Zvezda dolazi do 2:2. Reprezentativac Gane je zatresao mrežu gostiju iz mrtvog ugla!

84. minut - GOL u Nemačkoj! Mančester siti vodi 2:1 protiv Lajpciga, strelac je Hulijan Alvarez.

83. minut - Dosta sreće za Zvezdu. Ganvula je glavom šutirao neometan sa nekoliko metara, ali je poslao loptu preko gola.

80. minut - Kraso menja Ndiajea.

78. minut - Centrirao je Mijailović, a Katai je glavom šutirao pored gola.

72. minut - Velika gužva na terenu i sukob svih igrača oba tima. Žute kartone dobili su Mijailović i Kamara.

71. minut - Ndiaje je šutirao glavom, ali Raćopi još jednom brani.

70. minut - Raćopi brani udarac Kataija Glavom.

70. minut - Kamara je umalo dao autogol, ali je lopta prošla tik pored stative posle njegovog kontakta sa njom glavom.

69. minut - Katai i Lučić menjaju Stamenića i Mitrovića.

66. minut - Bukari dobija žuti karton.

62. minut - Olajinka menja Rodića.

61. minut - GOL! Sedrik Iten je siguran sa bele tačke.

60. minut - Penal za Jang Bojs! Điga je rukom igrao u kaznenom prostoru, a Kolum je pokazao na belu tačku nakon gledanja VAR-a.

58. minut - Hvang dobija žuti karton, jer je vukao Ugrinića.

53. minut - Poništen gol! Ndiaje je zatresao mrežu Jang Bojsa, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

50. minut - Iten je pobegao Dragoviću i šutirao, ali je Glazer sjajno reagovao.

48. minut - GOL! Jang Bojs dolazi do izjednačenja! Strelac je Filip Ugrinić, koga je lepo proigrao Monteiro, a ovaj je bocnuo loptu pored Glazera.

48. minut - GOL u Nemačkoj! Lajpcig poravnava na 1:1 protiv Mančester sitija, a strelac je Lois Openda.

47. minut - Amenda je zamenio Benita, koji se požalio na povredu.

Počelo drugo poluvreme! Bez izmena na obe strane.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 1:0!

45+6. minut - Odlična odbrana Glazera posle šuta Ugrinića.

45+5. minut - Žuti karton za Ivanića zbog oštrog faula.

45+2. minut - Poništen gol! Ivanić je sjajno proigrao Bukarija, koji je zatim obišao Raćopija i zatresao mrežu. Ipak, nalazio se reprezentativac Gane u ofsajdu.

Igraće se šest minuta nadoknade u prvom delu.

41. minut - Iten je nadskočio Rodića i šutirao glavom, ali pravo u Glazera.

35. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Zvezda vodi! Prvi gol u crveno-belom dresu postiže Šerif Ndiaje. Osman Bukari je probio po desnoj strani, šutirao je neprecizno, ali je loptu u mrežu sproveo Ndiaje. Pomoćni sudija je momentalno podigao zastavicu, ali je iz VAR sobe stigao dokaz da nije bilo ofsajda i gol je priznat.

33. minut - Velika borba na Marakani, ali bez šansi u prethodnim minutima.

27. minut - Odličan šut Garsije sa više od 20 metara, ali još bolja odbrana Glazera. Gosti dobijaju samo korner.

25. minut - GOL u Nemačkoj! Mančester siti vodi 1:0 protiv Lajpciga. Gol je dao Fil Foden.

25. minut - Šutirao je Hvang sa distance, ali loše.

24. minut - Opasan centaršut Ivanića, ali u poslednjem momentu ispred Ndiajea reaguje jedan od defanzivaca Jang Bojsa.

23. minut - Monteiro je šutirao iz voleja posle centaršuta sa leve strane, ali slabo.

20. minut - Odlično je Bukari proigrao Ivanića, ali je loše primio loptu bivši reprezentativac Crne Gore, pa je propala prilika za Zvezdu.

18. minut - Žuti karton dobija Ndiaje zbog oštrog faula.

15. minut - Velika borba na sredini terena.

11. minut - Igrao se Hvang u kaznenom prostoru Crvene zvezde i umalo je izgubio loptu. Nije bilo svejedno navijačima crveno-belih.

6. minut - Šteta! Ndiaje je šutirao petom, a Raćopi je nekako uspeo da odbrani. Bila je Zvezda blizu vođstva.

4. minut - Maleš je šutirao sa nekih 18 metara, ali lopta prolazi preko gola Glazera.

Utakmica je počela!

20.46 - Na Marakanu je stigao i Novak Đoković.

20.42 - Marakana je dupke puna 20 minuta pre početka meča.

20.27 - Procurile su slike iz Zvezdine svlačionice.

20.17 - Delije se slikaju sa Darkom Miličićem ispred stadiona.

20.05 - Stefan Marković je za Republiku prognozirao ishod večerašnjeg meča.

Stefan Marković

20.00 - Sat vremena pre početka, zvedzaši pevaju ispred stadiona.

19.52 - Objavljeni su sastavi za večerašnji okršaj. Crvena zvezda će zaigrati sa seldećim timom:

Glazer - Mijailović, Điga, Dragović, Rodić - Stamenić, Hvang - Bukari, Ivanić, Mitrović - Ndiaje.

Sa druge strane, Jang Bojs kreće sa ovih 11:

Raćopi - Janko, Kamara, Benito, Garsija - Maleš, Nijase, Ugrinić - Elija, Iten, Monteiro.

19.47 - Ispred našeg najvećeg stadiona može svašta da se kupi i to po različitim cenama.