PORAZ SRPSKOG SALCBURGA: Braga gubila 2:0, pa slavila u Berlinu!

03.10.2023

20:42

Real Sosijedad odneo čitav plen iz Austrije.

Salcburg - Real Sosijedad

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima sa 2:0 ekipu Salcburga, u utakmici drugog kola D grupe Lige šampiona.

RŠpanci su slavili po taktovima Braisa Mendeza. Vezista je u 7. minutu asistirao za gol kapitenu Mikelu Ojarzabalu, da bi se zatim i sam upiao u strelce u 27. minutu, asistent je bio Takefusa Kubo.

Sa druge strane, istu takvu prednost (2:0) je u okviru grupe C prokockao Union Berlin, koji je na kraju kod kuće poražen od Brage sa 3:2.

Delovalo je da će Union osvojiti istorijske, prve bodove u Ligi šampiona, ali da ne bude tako, najviše su se potrudili Rikardo Orta i Bruma.

Orta je asistirao u 41. minutu Njiakateu, a 10 minuta kasnije i Brumi za 2:2. Bruma je u četvrtom minutu nadoknade asistirao za pobedonosni gol koji je dao rezervista Andre Kastro, koji je ušao u igru u 86. minutu.

Drugo poluvreme

Kraj! Real Sosijedad je pobedio Salcburg 2:0, a Braga Union Berlin 3:2!

90+4. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Preokret Brage koja sada vodi 3:2 u Berlinu! Gol je dao Andre Kastro!

70. minut - Rezultati se ne menjaju.

51. minut - GOOOOOOOOL! Bruma donosi izjednačenje Bragi! Rezultat u Berlinu je 2:2.

Utakmice su nastavljene, a na terenu se našao i treći Srbin, Petar Ratkov koji je zamenio Karima Konatea.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Real Sosijedad vodi u Salcburgu 2:0, a Union Berlin kod kuće 2:1 protiv Brage.

41. minut - GOOOOOOOOL! Štoper Brage Siku Nijakate smanjuje prednost Uniona na 2:1.

37. minut - GOOOOOOOOOOL! Novi pogodak Bekera, Union Berlin vodi 2:0.

30. minut - GOOOOOOOOOOOL! Union Berlin sada definitivno vodi protiv Brage. Vodeći gol je postigao Šeraldo Beker.

27. minut - GOOOOOOOOL! Sosijedad vodi 2:0! Gol je postigao Brais Mendez.

20. minut - Nešto mirniji period igre u Austriji i Nemačkoj.

7. minut - GOOOOOOOOOOL! Real Sosijedad vodi na gostovanju Salcburgu, a gol je postigao Mikel Ojarzabal.

4. minut - Poništen gol! Robin Gosens je zatresao mrežu Brage, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Utakmice su počele!

18.30 - Na prva dva meča dana ćemo gledati sigurno dva, a možda i tri srpska igrača, pošto su Strahinja Pavlović i Aleksa Terzić u startnoj postavi Salcburga, dok Petar Ratkov šansu čeka sa klupe.

18.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog prvih utakmica drugog kola Lige šampiona. Od 18.45 se u okviru grupe C sastaju Union Berlin i Braga, a u grupi D u isto vreme igraju Salcburg i Real Sosijedad.