TEŠKA POBEDA ZVEZDE: Radnički skupo prodao kožu na Marakani!

30.09.2023

20:00

Šampion Srbije osvojio nova tri boda.

Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša rezultatom 1:0 na Marakani, u okviru desetog kola Superlige Srbije.

Trijumf prvaku Srbije doneo je Mirko Ivanić, pogotkom u 13. minutu utakmice.

To je ujedno bio i jedini gol na meču, a malo je falilo da se mreža zatrese i u 57. minutu, kada je takođe Ivanić sjajnim udarcem sa distance pogodio prečku.

Osim toga, crveno-beli su imali još nekoliko korektnih prilika, ali se rezultat nije menjao.

Radnički je umalo kaznio Zvezdine promašaje u 89. minutu kada je sjajnu šansu imao Filip Fraj, ali je njegov šut zaustavio Omri Glazer.

Zvezda sada ima 18 bodova i na trećoj je poziciji na tabeli, dok su Nišlije na 14. mestu sa sedam bodova.

Crvena zvezda - Radnički Niš 1:0 (1:0)

/Ivanić 13/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Pavle Ilić

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Điga, Mijailović, Dragović - Bukari (od 46. Rodić), Hvang (od 87. Kangva), Stamenić, Mitrović (od 46. Olajinka) - Ivanić - Kraso (od 46. Lučić), Ndiaje.

RADNIČKI: Rosić - Jamkam, Vojnović, Petrović (od 64. L. Ndiaje) - Jovanović (od 46. Vlajković), Stajić, Pejović, Fraj - Ilić (od 59. Pavlović), Mesarović (od 46. Cvetković), Petrov (od 59. Ivelja).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je pobedila 1:0!

Igraće se još tri minuta.

89. minut - Odbrana Glazera nakon pokušaja Fraja.

82. minut - Stamenić je šutirao glavom posle kornera, ali neprecizno.

80. minut - Odlično je Hvang proigrao Ndiajea, ali je centarfor Crvene zvezde nekontrolisano šutirao iz dobre pozicije.

71. minut - Fraj je pokušao da donese izjednačenje Nišlijama, ali su gosti dobili samo korner.

61. minut - Žuti karton za Ndiajea zbog neopreznog starta.

57. minut - Prečka! Ivanić je sjajnim udarcem sa distance zatresao okvir gola, a u nastavku akcije mu se lopta odbila i on ju je opet uputio ka golu gostiju, ali je Rosić dobro bio postavljen.

53. minut - Dobru šansu je imao Olajinka, ali je njegov šut iz peterca zaustavio Rosić.

Počelo je drugo poluvreme. Treneri su napravili čak pet izmena! U Zvezdi su Rodić, Olajinka i Lučić zamenili Bukarija, Mitrovića i Krasoa, dok su u Radničkom Vlajković i Cvetković na terenu umesto Jovanovića i Mesarovića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Zvezda vodi 1:0 protiv Radničkog.

44. minut - Ndiaje je izbio sam ispred Rosića, ali je uspeo samo njega i da pogodi.

40. minut - Oprobao je Hvang udarac, ali Rosić nije morao da reaguje.

33. minut - Zapretio je Ilić Glazeru, ali lopta je prošla pored gola.

32. minut - Aktivirali su se i navijači Crvene zvezde, koji su ćutali 31 minut u čast Stefana Nedeljkovića, jednog od stradalih momaka u Banjskoj.

31. minut - Dobar šut Stamenića sa distance, ali Zvezda dobija samo korner.

26. minut - Rosić brani šut Ivanića sa ivice kaznenog prostora.

21. minut - Mijailović je šutirao glavom posle kornera Hvanga, ali je Rosić nekako odbranio.

13. minut - GOOOOOOL! Crvena zvezda vodi, a strelac je Mirko Ivanić! Bivši reprezentativac Crne Gore je imao dosta sreće da mu se lopta odbije pravo na glavu, nakon što je Krasoa izblokirao jedan od defanzivaca Nišlija.

5. minut - Ivanić je šutirao levom nogom iz povoljne pozicije, ali lopta prolazi pored stative.

1. minut - Odmah je šutirao Stamenić, ali nije bilo opasnosti po gol gostiju.

Utakmica je počela!

18.06 - Pred sam start duela, održan je minut ćutanja u čast stradalih u Banjskoj.

17.35 - Do početka meča ostalo je još pola sata.

17.15 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Radnički Niš.