PARTIZAN PREŽIVEO U PANČEVU: Nova tesna pobeda crno-belih!

22.09.2023

22:02

"Parni valjak" se izjednačio sa TSC-om na tabeli i otišao na 'plus četiri' u odnosu na Crvenu zvezdu.

Gajas Zahid protiv Železničara

Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima Železničar rezultatom 2:1, u okviru osmog kola Superlige Srbije.

"Parni valjak" je u Pančevu poveo u 27. minutu, kada je posle kornera na drugoj stativi usamljen ostao Mateus Saldanja, koji iz te pozicije rutinski poslao loptu u mrežu.

Međutim, upravo je Brazilac kriv za izjednačujući pogodak Železničara, pošto je načinio penal, iz kog je izjednačenje domaćem sastavu doneo kapiten Aleksandar Đorđević.

Promene rezultata nije bilo do 82. minuta, kada su rezervisti crno-belih kreirali akciju iz kog je postignut pobedonosni gol. Nemanja Nikolić je izvrsno glavom spustio loptu pred noge Gajasa Zahida, a Norvežanin je lepim udarcem zatresao mrežu Aleksandra Stankovića.

U samoj završnici je sreća bila na strani Partizana, pošto je Veljko Trifunović u 89. minutu bio u velikoj šansi, ali je šutirao pored gola.

Ovim trijumfom se "parni valjak" na vrhu tabele izjednačio sa TSC-om, a oba kluba imaju po četiri boda više u odnosu na aktuelnog šampiona Srbije, ekipu Crvene zvezde. Na taj način su crno-beli napravili i sjajnu uvertiru za predstojeći večiti derbi, koji je na programu naredne srede u Humskoj.

Železničar - Partizan 1:2 (1:1)

/Đorđević 32p - Saldanja 27, Zahid 82/

STADION: SC Mladost (Pančevo)

SUDIJA: Stanko Ostraćanin

ŽELEZNIČAR: A. Stanković - Lakićević, Purtić (od 83. Obradović), V. Stanković, Hajdin - Krajišnik (od 73. Trifunović), Pantelić (od 66. Kovačević) - Romanić, Đorđević, Grgić (od 73. Knežević) - Pavlov (od 83. Lokosa).

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute (od 61. Zahid) - Severina (od 61. Nikolić), Natho (od 73. Menig), Kalulu - Saldanja (od 90+5. Filipović).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je pobedio rezultatom 2:1!

Igraće se još osam minuta u Pančevu.

89. minut - Velika šansa! Trifunović je izbio ispred Jovanovića, mada je imao na leđima Ilića, a šutirao je pored gola. Definitivno imaju domaći za čime da žale.

82. minut - GOOOOOOOOOOL! Partizan ponovo vodi u Pančevu! Gajas Zahid postiže pogodak nakon što mu je Nemanja Nikolić spustio loptu glavom pred noge.

80. minut - Žuti karton dobija Stefan Purtić zbog faula nad Menigom u kontranapadu.

70. minut - Nemanja Nikolić šutira preko gola iz povoljne pozicije.

68. minut - Dobru priliku je imao Zahid, ali je izblokiran u poslednjem momentu.

65. minut - Sebičan je bio Kalulu, koji je iz mrtvog ugla sa desne strane pogodio samo spoljni deo mreže.

59. minut - Grgić je šutirao, ali nije bilo problema za Jovanovića.

50. minut - Severina je bio u prodoru, šutirao je, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Nastavljena je utakmica u Pančevu, za sada nema izmena.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nakon prvih 45 minuta igre u Pančevu, rezultat je 1:1.

39. minut - Slab šut Kanutea sa distance.

32. minut - GOOOOOOOOOL! Železničar dolazi do izjednačenja, pošto je Aleksandar Đorđević realizovao jedanaesterac.

30. minut - Penal za Železničar! Sudija Ostraćanin je pokazao na belu tačku nakon što je Saldanja oborio Stankovića u kaznenom prostoru.

27. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi u Pančevu, a strelac je Mateus Saldanja! Brazilac je mrežu Železničara zatresao glavom posle kornera sa leve strane.

27. minut - Kalulu je sa leve strane šutirao, ali je Stanković bio dobro postavljen.

16. minut - Pantelić je pokušao da ugrozi Jovanovića, ali rezultat ostaje nepromenjen.

15. minut - Velika šansa! Proigrao je Saldanja Kalulua, ali ovaj nije uspeo da donese "parnom valjku" prednost iz izgledne pozicije. U nastavku je šutirao i Natho, ali bezuspešno.

5. minut - Zapretio je Hajdin, ali je Železničar dobio samo korner.

2. minut - Saldanja je šutirao preko gola.