ŠPANIJA DEMOLIRALA GRUZIJU: "Crvena furija" do vrha napunila mrežu Mamardašvilija!

08.09.2023

19:57

Golman Valensije sedam puta vadio loptu iz mreže.

Reprezentativci Španije

Fudbalska reprezentacija Španije ostvarila je ubedljivu pobedu na gostovanju Gruziji, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bilo je to košmarno veče po golmana Valensije Girgija Mamardašvilija, pošto je "crvena furija" slavila sa čak 7:1.

Mrežu Gruzije načeo je Alvaro Morata u 22. minutu, a u 27. je prednost Španaca duplirana zahvaljujući autogolu Solomona Kvirkvelije.

Fabijan Ruiz je na isteku pola sata igre pogodio metu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Dani Olmo je u 38. minutu povisio na 3:0, a već u 40. se Morata po drugi put upisao u strelce.

Giorgi Čakvetadze je u četvrtom minutu drugog poluvremena smanjio prednost gostiju na 4:1. Ipak, to je bilo sve što je Gruzija učinila na ovom meču.

Morata u 66. minutu kompletirao het-trik, Niko Vilijams je samo 120 sekundi kasnije povisio na 6:1, a konačan rezultat je u 74. minutu postavio 16-godišnji igrač Barselone Lamin Jamal.

Posle ove utakmice je Španija izbila na drugo mesto A kvalifikacione grupe sa šest bodova, dok je Gruzija ostala na četiri poena i zauzima četvrtu poziciju.