KARMA JE ČUDO: Dinamo Zagreb PONIŽEN! Hrvati ispali iz Lige Evrope!

31.08.2023

21:43

Moraće da se zadovolje trećim po jačini takmičenjem..

Bed blu bojsi

Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su kao gosti od praške Sparte 4:1 u revanš utakmici plej-ofa Lige Evrope i tako su eliminisani iz tog takmičenja.

Najvaljivali su velike stvari iz Zagreba i sanjali Ligu šampiona, a na kraju će u LK.

Loše stvari po Dinamo krenule su nakon divljanja njihovih huligana pred gostovanje AEK-u u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a kada je život tragično izgubio Mihalis Kacuris.

Huligani FK Dinamo Zagreb

Domagoj Vida raspršio je snove svog bivšeg kluba o elitnom takmičenju, a u Pragu su ostali i bez "utešne" nagrade.

Hrvatski šampion nije uspeo da prođe dalje uprkos pobedi od 3:1 u prvoj utakmici pre nedelju dana na Maksimiru.

Sparta je već nakon 24 minuta vodila 2:0 i tada već anulirala prednost Dinama iz prve utakmice.

Strelci za domaće bili su Haraslin i Sorensen da bi novi šok po "Modre" usledio u 67. minutu kada je Panak povećao na 3:0.

Tračak nade po goste pojavio se nedugo potom...

Baturina je fantastičnim golom u 71. vratio Dinamo "u igru" i delovalo u tom momentu uspeo da donese produžetke. Ipak, Česi su imali poslednju reč večeras.

Spartu je u Ligu Evrope odveo Olatunji golom u 87. minutu, za delirijum domaćih i poptuni šok Zagrepčana.

Nakon što su njihovi huligani divljali po Atini, UEFA je "modrima" izrekla sramne kazne, a vratilo im se na terenu, prvo ispadanjem u dubokoj nadoknadi revanša protiv AEK-a, a onda i gubitkom prednosti od 3:1. Neki bi rekli karma...