28.08.2023

21:58

Lazar postigao prelep pogodak za Udineze.

Lazar Samardžić

Fudbaleri Salernitane i Udinezea podelili su bodove u utakmici drugog kola Serije A, koja je završena rezultatom 1:1.

Pomenuti meč obeležio je reprezentativac Srbije Lazar Samardžić, koji je u 57. minutu postigao spektakularan pogodak.

Samardžić je sa nekih 12 metara uhvatio volej, iz kog je loptu spakovao u "malu mrežu" gola koji je branio legendarni Meksikanac Giljermo Očoa.

Iako je to bio vodeći gol za Udineze, "zebre" nisu sačuvale tu prednost, koja bi im donela tri boda.

Izjednačenje domaćem timu doneo je Bulaje Dia, pogotkom u 72. minutu, kojim je postavio i konačan rezultat.

Nakon ovog remija u Salernu, obe ekipe su ostale u donjoj polovini tabele, pošto Salernitana posle dva kola ima isto toliko bodova, a Udineze je osvojio samo ovaj jedan.

U narednom kolu, Salernitana gostuje Lećeu, dok Udineze dočekuje ekipu Frozinonea.

Ti mečevi će se igrati nakon zatvaranja prelaznog roka, pa postoji realna šansa da je ovo bio poslednji Samardžićev gol, kao i nastup u crno-belom dresu tima iz Udina.

Podsetimo, ovog leta su za njega zainteresovani bili Milan i Inter, a transfer među "neroazure" je praktično bio gotov, ali se na kraju izjalovio, kada je u priču ušao Lazarev otac sa novim finansijskim zahtevima.

Poslednji klub koji je stao u red za Samardžića, bio je engleski Notingem Forest, ali za sada nije jasno hoće li Srbin karijeru nastaviti baš u redovima dvostrukog prvaka Evrope.