NOVI TRIJUMF "TOBDŽIJA": Arsenal SLAVIO na teškom gostovanju!

21.08.2023

23:44

Veliki trijumf izabranika Mikela Artete.

Fudbaleri Arsenala

Fudbaleri Arsenala savladali su u gostima ekipu Kristal Palasa sa 1:0 (0:0) u poslednjoj utakmici drugog kola Premijer lige.

Jedini pogodak je delo Martina Edegora, koji je u 55. minutu matirao Sema Džonstona sa bele tačke, nakon što je golman Palasa prethodno u svom kaznenom prostoru srušio Edija Nketiju.

Nije domaćinu pomoglo ni to što je prošlogodišnji vicešampion ostao na terenu sa desetoricom. Naime, Takehiro Tomijasu je isključen u 67. minutu, zbog dva žuta kartona, ali tim sa Selhurst parka nije uspeo do kraja utakmice da stigne do poravnanja, iako su imali incijativu i nekoliko prilika.

Posle ove utakmice, Arsenal je na deobi prvog mesta, zajedno sa Mančester sitijem i Brajtonom, pošto su to jedine tri ekipe koje su upisale šest bodova u prva dva kola, dok Palas i dalje ima tri poena.

U narednom kolu će Arsenal u novom gradskom derbiju dočekati Fulam, dok Kristal Palas čeka gostovanje Brentfordu.