PARTIZAN JE U PLEJ-OFU! Crno-beli posle penala izbacili Sabah!

17.08.2023

23:57

Heroj "parnog valjka" je golman Aleksandar Jovanović.

Fudbaleri Partizana

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su u revanš utakmici dvomeča sa Sabahom pobedili posle penal lutrije.

Prošle nedelje su crno-beli u Bakuu neočekivano poraženi sa 2:0, ali su u Humskoj uspeli da pobede istim rezultatom, pa da posle produžetaka i penala obezbede mesto u plej-ofu.

"Parni valjak" je poveo u 30. minutu utakmice, kada je mrežu gostiju iz Azerbejdžana zatresao Mateus Saldanja, a prednost je duplirao Bibars Natho odličnim golom iz slobodnog udarca u 57. minutu.

Od tog trenutka, mreže oba gola su mirovale do isteka 90. minuta, kao i u produžecima, pa se pristupilo izvođenju penala.

Izabranici Igora Duljaja su bili precizni u svih pet serija, dok su gosti isto to učinili u prve četiri, ali se u petoj istakao Aleksandar Jovanović. Golman Partizana je zaustavio šut Namika Alaskarova, ali je taj penal morao da se ponovi, jer je ranije izašao sa gol crte. Ipak, Alaskarov ni iz drugog pokušaja nije bio uspešniji, pošto je Jovanović opet odbranio.

Crno-beli će se u plej-ofu sastati sa danskim Nordjselandom, koji je eliminisao rumunski FCSB.

Partizan - Sabah 2:0 (1:0) /Prvi meč 0:2/

/Saldanja 30, Natho 57/

Stadion Partizana

SUDIJA: Bartoš Frankovski (Poljska)

GLEDALACA: 14.225

CRVENI KARTON: Belić 116. (Partizan)

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute (od 64. Šćekić) - Severina (od 82. Baždar), Natho (od 82. Nikolić), Menig (od 72. Kalulu) - Saldanja (od 110. Pavlović).

SABAH: Imanov - Sejdijev, Hadhudi, Šakla (od 74. Irazabal), Letić (od 102. Alekperov) - Kristijan, Isajev, Til (od 78. Nurijev) - Margarita (od 63. Alaskarov), Volkov (od 74. Ape), Nuriev (od 78. Mutalimov).

Tok meča

Penali

5:4 - Opet brani Jovanović Alaskarovu! Partizan je u plej-ofu!

5:4 - Jovanović je odbranio Alaskarovu, ali je izašao ranije, pa će se penal ponoviti.

5:4 - Baždar sjajno šutira i prebacuje pritisak na goste.

4:4 - Precizan je bio i Kristijan.

4:3 - Rutinski mrežu trese Antić.

3:3 - Siguran je Nurijev.

3:2 - Kalulu šalje loptu u jednu, a Imanova u drugu stranu.

2:2 - Ape pogađa, iako je Jovanović imao loptu na prstima.

2:1 - Gol Nemanje Nikolića, iako je bio pročitan.

1:1 - Precizan je Isajev.

1:0 - Andrija Pavlović pogađa prvi penal!.

Počinje penal serija, prvi će šutirati igrači "parnog valjka".

Produžeci

Kraj durgog produžetka! Golova nije bilo u dodatnih pola sata igre, pa će pobednik biti poznat posle penal serije.

Igraće se još dva minuta u produžecima.

120. minut - Jovanović još jednom brani pokušaj gostiju u produžecima.

116. minut - Crveni karton! Kristijan Belić dobija drugi žuti karton i odlazi ranije na tuširanje.

110. minut - Andrija Pavlović menja Saldanju.

107. minut - Belić dobija žuti karton.

Počeo je drugi produžetak.

Završen je prvi produžetak, rezultat se nije menjao.

100. minut - Sjajna odbrana Jovanovića! Fantastičan volej je uhvatio Mutalimov, ali je golman Partizana bio na visini zadatka.

95. minut - Spor početak produžetaka. U ovom trenutku se čini kao da oba tima žele da se pitanje pobednika reši penalima.

Počeo je prvi produžetak u Humskoj.

Drugo poluvreme

Kraj regularnog dela! Partizan je u ovih 90 minuta pobedio 2:0, pa će se zato igrati produžeci!

90+8. minut - Kristijan dobija žuti karton.

90+5. minut - Puno sreće za Partizan. Ostao je Nurijev sam na petercu, ali je glavom šutirao preko gola.

Igraće se još osam minuta u regularnom delu meča.

83. minut - Žuti karton za Šćekića.

82. minut - Nikolić i Baždar menjaju Natha i Severinu.

77. minut - Velika borba na sredini terena u ovim momentima.

72. minut - Menig je svoje mesto ustupio Kaluluu.

70. minut - Prečka! Opalio je Ilić po lopti sa nekih 25 metara, a Imanov ju je dodirnuo vrhovima prstiju, pa je ona udarila u okvir gola.

69. minut - Oprobao je Natho udarac slabijom nogom sa distance, ali nije bio precizan.

64. minut - Šćekić je na terenu umesto Kanutea.

62. minut - Volkov je šutirao posle centaršuta Letića, ali je Jovanović bio siguran.

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Partizan vodi 2:0! Bibars Natho je iz slobodnog udarca iskoristio loše postavljanje Imanova i zatresao je mrežu.

57. minut - Šakla je rukama zaustavio Saldanju i zbog toga je nagrađen žutim kartonom.

55. minut - Uspeli su gosti u nameri da umrtve tempo utakmice.

48. minut - Šutirao je Ilić glavom posle kornera, ali pravo u Imanova.

47. minut - Izblokiran je pokušaj Meniga, pa Partizan dobija samo korner.

Počelo je drugo poluvreme. Za sada nema izmena ni na jednoj strani.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Partizan vodi 1:0!

45+2. minut - Imanov je zaplivao kroz vazduh, ali to nije kaznio Ilić koji je glavom posle kornera loše zahvatio loptu.

Igraće se još tri minuta u prvom delu.

44. minut - Ilić je šutirao iz velike udaljenosti, ali pravo u Imanova.

41. minut - Kristijan je šutirao iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti po gol Jovanovića.

40. minut - Igra se u visokom ritmu u Humskoj, ali u poslednjih nekoliko minuta nije bilo prilika za gol.

33. minut - Gužva u petercu crno-belih, ali lopta na kraju dolazi u ruke Jovanovića.

30. minut - GOOOOOOOOOL! Partizan vodi 1:0! Strelac je Mateus Saldanja. Golman gostiju Imanov je prvo odbranio šuteve Saldanji i Menigu, ali je na kraju Brazilac iz novog pokušaja uspeo da zatrese mrežu.

26. minut - Hadhudi dobija žuti karton zbog prekršaja nad Saldanjom.

21. minut - Šutirao je Natho levom nogom iz šesnaesterca, ali je lopta prošla pored stative.

15. minut - Dobro je probio Kanute, ali je onda nekontrolisano šutirao.

14. minut - Traže penal crno-beli! Šutirao je Severina, lopta je pogodila jednog defanzivca gostiju, a igrači "parnog valjka" tvrde da je to bila ruka. Ipak, sudija Frankovski smatra da tu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

9. minut - Prečka! Kanute je šutirao glavom, ali je umesto mreže zatresao samo okvir gola.

8. minut - Letić dobija žuti karton zbog faula nad Saldanjom.

6. minut - Stojković je uputio nešto između šuta i centaršuta, ali lopta je završila u gol autu.

3. minut - Nova opasnost za crno-bele, ali je šut Tila izblokiran, pa je Sabah dobio samo korner.

2. minut - Sreća za Partizan. Kanute se okliznuo i na taj način je stvorio šansu za goste, ali je Stevanović ostao nesavladan.

1. minut - Dobra kontra Partizana nije završena na način na koji su se nadali navijači, pošto je Saldanja zakasnio na pas Meniga.

Utakmica je počela!

20.50 - Sitno brojimo do prvog zvižduka sudije Bartoša Frankovskog.

20.30 - Do početka meča u Humskoj ostalo je još pola sata.

20.10 - Pogledajte na koji način je Partizan najavio ovaj meč.

19.55 - Takođe, zna se i koga su treneri ostavili na klupama.

Među rezervama Partizana nalaze se Stevanović, Saničanin, Živković, Filipović, Šehović, Šćekić, Stjepanović, Kalulu, Trifunović, Baždar, Nikolić i Pavlović.

Šansu nakon što počne meč će u ekipi Sabaha čekati Samigulin, Mehbalijev, Irazabal, Dašdamirov, Sejidov, Mutalimov, Ape, Alekperov, Mamadov, Nurijev, Džhafarov i Alaskarov.

19.47 - Poznati su sastavi za večerašnji meč.

Igor Duljaj se opredelio za sledećih 11:

Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute - Severina, Natho, Menig - Saldanja.

To je identičan sastav koji je strateg "parnog valjka" suprostavio Radničkom iz Niša proteklog vikenda u Superligi.

Sa druge strane, Murad Musajev je na teren od prvog minuta poslao ove igrače:

Imanov - Sejdijev, Hadhudi, Šakla, Letić - Kristijan, Isajev, Til - Margarita, Volkov, Nuriev.

19.30 - Dok se čeka početak utakmice u Beogradu i koliko će navijača biti u Humskoj, zanimljiva slika stiže nam iz Soluna, gde su grobari vatreno dočekali Hajduk iz Splita.

19.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Partizan - Sabah.