KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Birmančević dao gol, ali Sparta ispala posle penala!

15.08.2023

23:11

Plej-ofa su se domogli Kopenhagen, Galatasaraj, PSV i Rendžers.

Veljko Birmančević protiv Kopenhagena

Fudbaleri Kopenhagena plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su posle boljeg izvođenja penala izbacili Spartu iz Praga.

Nakon što prošle nedelje u Danskoj nije bilo golova, u Češkoj je viđen pravi spektakl.

Kopenhagen je poveo u prvom minutu preko Džordana Larsona, a onda je gol vredan produžetaka postigao Veljko Birmančević u 80. minutu.

Tokom dodatnih pola sata su Česi dva puta vodili, 2:1 i 3:2, ali je Viktor Klaeson u 112. minutu dao gol koji je odveo meč u penal seriju.

Tamo su više sreće, ali i znanja, imali Danci, koji su slavili sa 4:2 u seriji jedanaesteraca.

Turski Galatasaraj je takođe obezbedio mesto u plej-ofu, tako što je nakon prošlonedeljnih 3:0 u revanšu kod kuće pobedio Olimpiju iz Ljubljane sa 1:0.

Pobedu iz prvog meča (4:1) je potvrdio i PSV, koji je u Austriji savladao Šturm Grac sa 3:1.

Dalje je prošao i Rendžers, koji je u Švajcarskoj remizirao sa Servetom 1:1, ali je u prvoj utakmici dvomeča slavio sa 2:1.