OPET TAJ MAKABI: Pjero je Borjanova noćna mora!

09.08.2023

22:27 >> 22:45

Ljubimac delija opet poklekao pred Izraelcima.

Milan Borjan

Fudbaleri Slovana iz Bratislave doživeli su poraz u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su kod kuće izgubili od Makabija iz Haife sa 2:1.

Prvi gol na meču pao je več u petom minutu, kada je Frantdži Pjero zatresao mrežu Milana Borjana.

Za one koji se možda ne sećaju, Pjero je prošle godine u dvomeču Makabija i Crvene zvezde dva puta matirao doskorašnjeg kapitena prvaka Srbije.

Izjednačenje Slovanu je u 12. minutu doneo Juraj Kucka, a već u 15. su Izraelci ponovo poveli preko Dije Sabe.

Na kraju se ispostavilo da je to bio i konačan rezultat.

Nešto ranije je Panatinaikos na svom terenu minimalnim rezultatom pobedio Olimpik iz Marseja, u duelu timova koji se ukrštaju sa boljim iz dvomeča TSC - Braga.

Jedini gol na utakmici postigao je Bernard u 83. minutu, ali se mora istaći da je porazu Francuza kumovalo isključenje Džofrija Kondogbije u 65. minutu.

Na kraju, u poslednjem meču dana, Glazgov Rendžers je kod kuće pobedio švajcarski Servet sa 2:1.

Škoti su poveli u šestom minutu, kada je Džejms Tavernije realizovao penal, a prednost "policajaca" je duplirao Sirijel Desers, devet minuta kasnije. Gol koji otvara razne mogućnosti za revanš pao je u 44. minutu, kada je sa bele tačke precizan bio Kris Bedija.