PORTUGAL UBEDLJIV PROTIV BOSNE: Austrija ŠOKIRALA Belgiju u Briselu! (VIDEO)

17.06.2023

22:50

Odigrano je još šest utakmica u okviru kvalifkacija za Evropsko prvenstvo.

Fudbalska reprezentacija Portugala

Fudbalska reprezentacija Portugala je na svom terenu savladala Bosnu i Hercegovinu sa 3:0 (1:0), u meču trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci za domaću selekciju su bili Bernardo Silva u 44, odnosno Bruno Fernandeš u 77. i 92. minutu meča.

Držala se gostujuća ekipa do finiša prvog poluvremena, ali je posustala u finišu, što je Silva znao da iskoristi i da na asistenciju Fernandeša stigne do gola. Kasnije je vezista Mančestera samo duplirao prednost, dok je u završnim trenucima meča postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Jedan od derbija dana su odigrale Belgija i Austrija, čiji je meč završen bez pobednika - 1:1 (0:1).

Gosti su bili u prednosti golom Gregoriča u 21. minutu, ali je Romelu Lukaku u 61. minutu doneo izjednačenje svom timu.

U ostalim mečevima do pobede je stigla selekcija Češke, koja je sa 3:0 porazila Farska Ostrva, Albanija koja je sa 2:0 pobedila Moldaviju, Gruzija koja je na Kipru slavila sa 2:1, a do pobede je stigla i Slovačka, koja je sa 2:1 bila bolja od Islanda na gostovanju.