LAUTARO HEROJ, JOVIĆ TRAGIČAR! Inter na krilima nezaustavljivog Argentinca osvojio Kup Italije na "Olimpiku"! (VIDEO)

24.05.2023

23:01

Sjajno finale u Rimu pripalo nero-azurima.

Lautaro Martinez

Fudbaleri Intera osvojili su Kup Italije, pošto su u finalu nadigrali Fiorentinu rezultatom 2:1 (2:1).

Heroj nero-azura na "Olimpiku" ponovo je bio argentinski centarfor Lautaro Martinez, koji je postigao dva gola za preokret. Gonzales je doveo ljubičaste u vođstvo već u 3. minutu meča, a dvostruki strelac je zatim tresao mrežu u 29. i 37. minutu utakmice.

Viola je pokušavala da se vrati, a dve sjajne prilike propustio je rezervista Luka Jović u završnici. Najpre je u 78. minutu odličnom odbranom Handanović sprečio poravnanje rezultata, a tri minuta kasnije srpski reprezentativac je glavom poslao loptu pored gola.

Takođe, strelac prvog pogotka na utakmici mogao je da izjednači u 87. minutu, ali je Darmijan sjajnom intervencijom pred Handanovićevim golom to sprečio.

U redovima kluba sa "Artemio Frankija" ceo meč je odigrao defanzivac Nikola Milenković, dok je Aleksa Terzić na teren ušao u 82. minutu umesto Dodoa.

Izabranike trenera Simonea Inzagija do kraja sezone očekuje još jedan, ali najveći izazov, u vidu finala Lige šampiona sa Mančester sitijem.

Inter je deveti put u istoriji osvojio trofej u najmasovnijem italijanskom takmičenju, drugi put zaredom...