TVRĐAVA JE PALA! Sosijedad ŠOKIRAO šampiona! Buskets se sa PEHAROM oprostio od Barselone! (VIDEO)

20.05.2023

22:52

Fudbaleri Barselone poraženi su od Real Sosijedada rezultatom 1:2 (0:1) u 35. kolu La lige.

Nije uspela Barselona da šesti put u istoriji kluba zadrži oreol nepobedivosti na Nou Kampu.

Real Sosijiedad je srušio mit o tvđavi stadiona u Kataloniji i naneo domaćinu prvi poraz u ovoj godini na svom terenu.

Ni to, međutim, nije pomutilo slavlje u taboru Ćavijevog tima, a naročito Seriju Busketsu!

Uprkos tome, kapiten Barse primio je pehar namenjen najboljem timu Španije za ovu sezonu i na najlepši način se oprostio od dresa novog prvaka La lige, pošto će posle 18 godina napustiti Katalonce na kraju sezone.

Sada već daleke 2009. Buskets je u zlatnoj eri Barselone, sa aktuelnim trenerom Ćavijem Ernandezom, tadašnjim saigračem, započeo misiju osvajanja trofeja sa svojim timom, a večeras mu se ukazala prilika da poslednji put u klubu podigne novu titulu.

Što se tiče same utakmice, Sosijedad je već u petom minutu došao do vođstva golom Merina na asistenciju Sorlota.

Norvežanin je duplirao prednost gostiju u 72. minutu, kada mu je asistirao Zubimendi, dok je čast Barselone spasio Robert Levandovski u poslednjim sekundama utakmice, na dodavanje Ferana Toresa.

Barselona je ovim trijumfom i zvanično postala šampion Primere u sezoni 2022/2023, preotevši titulu najljućem rivalu Real Madridu.