20.05.2023

20:06

Bez iznenađenja, trijumf domaćina u Bergamu.

Rasmus Hojlund

Fudbaleri Atalante savladali su Veronu u 36. kolu Serije A rezultatom 3:1, čime je gost načinio značajan korak unazad u borbi za opstanak.

Vodeći gol Verone delo je Darka Lazovića, ali je klub iz Bergama došao do tri boda golovima Zapakoste u 22, Pašalića u 54, odnosno Hojlunda u 62. minutu utakmice.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde iskoristio je priliku koja mu se ukazala u 11. minutu, pa je na maestralan način pocepao mrežu Atalante i doveo Veronu u vođstvo.

Lazović je prihvatio pas Teraćana, pa je hirurški preciznim udarcem pogodio donji ugao gola Sportijela.

Na ovaj način Darko Lazović nastavio je gde je stao Aleksandar Mitrović ove subote. Mitar je sa dva gola bio centralna figura utakmice između Fulama i Kristal Palasa, a njegov tim je na kraju remizirao - bilo je 2:2.

Verona je ostala na deobi 17. mesta sa Specijom sa po 30 bodova, dok je Atalanta stigla Milan, koji ima meč manje sa Sampdorijom.