PETARDOM U NIŽI RANG! Poznat još jedan član Serije B?!

20.05.2023

17:22

Fudbaleri Bolonje deklasirali su kao gosti ekipu Kremonezea sa 5:1 (3:0) u 35. kolu Serije A.

Tim sa "Renato del Are" nije imao milosti prema domaćinu, kome je samo pobeda donosila nadu, da mogu u preostala tri kola da izbegnu ispadanje u niži rang.

Kremoneze je posle ovog kola ostao samo na 24 boda, dok Verona i Specija imaju po 30, ali i utakmicu manje u odnosu na klub iz Kremone.

Bolonja je povela već u 14. minutu, kada je Marko Arnautović posle ubačene lopte Beroua, glavom iz peterca zatresao mrežu.

Samo 13 minuta kasnije, domaćin je ponovo kapitulirao, dok je strelac ovog puta bio Škot Luis Ferguson.

Do odlaska na polovreme, izabranici Tijaga Mote postigli su još jedan gol, preko Austrijanca Stefana Poša koji je u prvom minutu sudijske nadoknade na dodavanje Orsolinija pogodio za 0:3.

Još jače su krenuli gosti u nastavku meča i do kraja utakmice dali još dva gola, iako su meč završili brojčano slabiji.

Najpre je Rikardo Orsoloni u 63. minutu povećao prednost na 4:0, ali je isti igrač deset minuta kasnije morao u svlačionicu, zbog druge javne opomene.

Uprkos neravnoparnom odnosu snaga na terenu, Bolonja je aktivirala "petardu" pogotkom Nikole Sansonea u 80. minutu.

Konačan rezultat postavio je Danijele Ćofani, postigavši utešni pogodak za sada već bivšeg člana italijanskog elitnog ranga.