PODATAK ZA ISTORIJU! Zvezdaši su ga DOBRO upamtili! Trebalo mu je samo 12 sekundi da napravi ČUDO! (VIDEO)

14.05.2023

11:36

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu sa 2:1, ali je meč obeležio strelac počasnog gola za Novosađane Iv Baraj.

Senegalski fudbaler koji nastupa za novosadske crveno-bele, ušao je možda i u istoriju superligaškog fudbala, kada je postigao izjednačujući gol za "lale".

Baraj je na teren kročio u 57. minutu umesto Uroša Kabića i samo nekoliko sekundi kasnije zatresao mrežu Borjana.

Ispostavilo se, međutim, da je to bio prvi i poslednji kontakt s' loptom za Senegalca, koji je tom prilikom dobio jak udarac.

Zbog bolova u nozi, Iv Baraj je morao da napusti igru i ustupi mesto Veljku Simiću, nekadašnjem fudbaleru Crvene zvezde.

Dakle, svega 12 sekundi bilo je dovoljno senegalskom fudbaleru da uđe, da gol srpskom šampionu i izađe sa terena!

Zaista impresivna statistika, koja će ući u anale na stadionima Mozzart Superlige Srbije.

Podsetimo, pobedu Milojevićevom timu doneli su Osman Bukari, čijim je golom Zvezda povela, i Kings Kangva koji je pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade učinio da bodovi ipak ostanu na Marakani.

Do kraja prvenstva su ostala još dva kola. Crveno-beli u 36. rundi gostuju Radničkom 1923 u Kragujevcu, pa na proslavi 34. titule u klupskoj istoriji dočekuju Novi Pazar.

Sa druge strane, Vojvodina posle dva vezana poraza dočekuje Partizan u borbi za Ligu konferencija, a na zatvaranju sezone putuje u Bačku Topolu na megdan TSC-u.

Topolčani su se trijumfom nad Voždovcem vratili na drugu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto imaju 71 bod, kao i trećeplasirani Čukarički, ali bolji međusobni skor sa "brđanima".