LUDNICA NA MARAKANI: Kangva doneo pobedu Zvezdi u 94. minutu! (VIDEO)

13.05.2023

20:34

Sjajan crveno-beli derbi u Beogradu.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu rezultatom 2:1 (1:0) na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici petog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Beogradski crveno-beli su poveli u devetom minutu kada je fantastičan gol postigao Osman Bukari.

Izjednačenje Novosađanima doneo je Iv Baraj u 57. minutu, samo nekoliko sekundi nakon što je ušao sa klupe. Senegalac se tom prilikom povredio, pa je momentalno i završio meč.

Na kraju, trijumf Zvezdi doneo je Kings Kangva preciznim udarcem u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Bez obzira na to što je "stara dama" poražena, igrač utakmice je definitivno crnogorski golman Lazar Carević, koji je kao hobotnica zaustavljao svaki šut domaćih fudbalera, osim prvog i poslednjeg na meču. Ruku na srce, kod njih nije mogao baš ništa da učini.

Crvena zvezda - Vojvodina 2:1 (1:0)

/Bukari 9, Kangva 90+4 - Baraj 57/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Dejan Trifković

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Eraković, Spajić (od 46. Milunović), Rodić (od 46. Azarov) - Mijailović (od 56. Kangva), Kanga - Bukari, Katai, Mitrović (od 70. Pešić) - Rakonjac (od 56. Mijatović).

VOJVODINA: Carević - Jeličić (od 46. Bogdanović), Vitas, Traore - Lazarević, Milosavljević (od 46. Čumić), Topić, Antonijević - Kabić (od 56. Baraj) (od 62. Simić), Zukić - Milošević (od 69. Nikolić).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Zvezda je slavila 2:1!

90+4. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 2:1! Gol sa distance je postigao Kings Kangva!

90+1. minut - Promešao je Bukari odbranu Vojvodine, ali je na kraju izblokiran, pa je dobio samo korner.

Igraće se četiri minuta nadoknade.

89. minut - Pokušao je Čumić da donese preokret Vojvodini, ali je bio neprecizan.

88. minut - Šutirao je Katai sa distance, ali preko gola.

86. minut - Bukari šutira, ali Carević još jednom brani.

84. minut - Opalio je Mijatović po lopti, ali je Carević još jednom fantastično intervenisao.

78. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobija Vigo.

74. minut - Azarov šutira na dodavanje Kataija, ali pogađa samo spoljni deo mreže.

71. minut - Stativa! Eraković je šutirao, ali je Carević sjajnom odbranom odbio loptu do okvira gola.

68. minut - Šutirao je Bukari, ali pravo u Carevića.

62. minut - Baraj ne može da nastavi meč, pa ga je zamenio Simić. Senegalac je na terenu proveo manje od minut, a upisao se u strelce.

57. minut - GOOOOOOOOL! Vojvodina dolazi do izjednačenja! Strelac je Iv Baraj koji je samo nekoliko sekundi ranije ušao u igru. Tom prilikom se Senegalac i povredio, pa mu se ukazuje pomoć.

55. minut - Traore šutira glavom posle kornera, ali neprecizno.

54. minut - Šut Kange iz daljine završava pravo u rukama Carevića.

49. minut - Rakonjac u odličnoj prilici, ali Carević brzim refleksima zaustavlja njegov šut.

Počelo drugo poluvreme! Milunović i Azarov su zamenili Spajića i Rodića, dok su na drugoj strani Čumić i Bogdanović na terenu umesto Milosavljevića i Jeličića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 1:0!

45. minut - Šutirao je Katai sa leve strane, ali pravo u odlično postavljenog Carevića.

34. minut - Pokušao je Rakonjac, ali je izblokiran, pa Zvezda dobija samo korner.

28. minut - Mijailoviću se ukazuje lekarska pomoć posle jednog duela.

23. minut - Katai je pokušao iz voleja, ali je Carević upisao još jednu sjajnu odbranu.

21. minut - Proigrao je Kanga Bukarija, koji je predriblao protivničke igrače, ali je njegov šut zaustavio Carević.

17. minut - Oprobao je Kanga udarac sa distance, ali nije bio precizan.

10. minut - Mitrović je šutirao sa leve strane, ali je Carević bio siguran.

9. minut - GOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi, pošto je Osman Bukari postigao spektakularan gol!

5. minut - Traje početno ispitivanje snaga na Marakani. Rakonjac je pokušao sa desne strane, ali je bio neprecizan.

Utakmica je počela!

18.35 - Pred sam početak utakmice su Marko Gobeljić i Mirko Ivanić dobili dresove Crvene zvezde sa brojem 200, koji simbolizuju broj odigranih utakmica za šampiona Srbije.

18.20 - Uskoro počinje crveno-beli derbi na Marakani.

18.00 - Do početka meča je ostalo pola sata, a možete se prisetiti startnih postava.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Spajić, Eraković, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Mitrović - Rakonjac.

VOJVODINA: Carević - Jeličić, Vitas, Traore - Lazarević, Milosavljević, Topić, Antonijević - Kabić, Zukić - Milošević.

17.15 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Vojvodina.