ATALANTA SANJA LIGU ŠAMPIONA: "Boginja provincije" pokorila srpski Torino!

29.04.2023

22:54

Davide Zapakosta junak trijumfa kluba iz Bergama.

Fudbaleri Atalante savladali su kao gosti Torino sa 2:1 (1:0) u poslednjem meču subotnjeg programa 32. kola Serije A.

Gosti iz Bergama poveli su pogotkom Zapakoste u 34. minutu na asistenciju Skalvinija. Povremeni italijanski reprezentativac je šutirao sa leve strane, a pogotku je kumovala i loša reakcija Vanje Milinkovića-Savića. Srpski golman se nije postavio na najbolji način i tako omogućio iskusnom fudbaleru da se upiše u strelce.

Domaćima, u čijoj startnoj postavi je bio i Ivan Ilić, izjednačenje je doneo Sanabrija svojim desetim golom u sezoni, igrao se 75. minut.

Međutim, u samom finišu, Atalanta stiže do važne pobede u borbi za izlazak na evropsku scenu. Sada je Zapakosta bio asistent, a Duvan Zapata je postigao gol u 88. minutu za trijumf gostiju.

Atalanta je i dalje u borbi za Ligu šampiona. "Boginja provincije" se trenutno nalazi na šestoj poziciji sa 55 bodova, dva više imaju Roma i Milan na deobi četvrtog mesta.