SJAJNA VEST ZA "ORLOVE"! Spektakularan POGODAK Lazara Samardžića! (VIDEO)

23.04.2023

17:01

Fudbaleri Udinezea savladali su Kremoneze rezultatom 3:0 (3:0) u 31. kolu Serije A.

Lazar Samardžić

Reprezentativac Srbije postigao je vodeći gol za domaćina protiv gostiju iz Kremone.

Crno-beli iz Udina su upisali novi prvenstveni trijumf, a najveće zasluge za to idu na adresu Lazara Samardžića.

Novopečeni član "orlova" je bio strelac vodećeg gola za tim sa "Dačia arene", pošto je već u trećem minutu "otključao bravu" golmana gostiju Marka Karneskekija.

Bivši igrač Lajpciga i Herte je fenomenalno zahvatio loptu spoljnim delom levog stopala nešto dalje od šesnaesterca gostiju i milimetarski precizno pogodio donji ugao čuvara mreže kluba iz Kremone.

Bio je to peti pogodak Lazara Samardžića u dresu u prvenstvu ove sezone, dok je u današnjem duelu upisao i četvrtu asistenciju, jer je u 27. minutu centaršutem iz slobodnog udarca omogućio Nehuenu Peresu da se upiše u strelce.

Udineze je trenutno na 9. mestu Serije A sa 42 boda, dok je Kremoneze na pretposlednjoj 19. poziciji sa samo 19 poena. Ispod njega je samo Sampdorija, koju sa klupe predvodi bivši trener Zvezde Dejan Stanković.

Nema sumnje da će novi pogodak Samardžića obradovati i selektora "orlova" Dragana Stojkovića, uoči narednih izazova koje čekaju fudbalsku reprezentaciju Srbije.

Rezultati - Serija A 31. kolo: Empoli - Inter 0:3 (0:0), Monca - Fjorentina 3:2 (2:2), Udineze - Kremoneze 3:0 (3:0).