FIORENTINA NEOČEKIVANO OSTALA BEZ POBEDE: Luka Jović tragičar "viole" (VIDEO)

08.04.2023

17:03

Srpski reprezentativac promašio veliku šansu u finišu utakmice.

Fudbaleri Fiorentine nisu uspeli da na svom terenu savladaju Speciju u meču 29. kola Serije A - 1:1 (1:1).

Niz "viole" od devet trijumfa zaredom u svim takmičenjima je neočekivano prekinuo tim koji je prvi iznad zone ispadanja. Fiorentina je povela u 25. minutu nakon autogola Pržemislava Visnievskog, da bi u 32. minutu Specija izjednačila premo Mbala Nzole.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat meča, koji su srpski reprezentativci Luka Jović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić počeli sa klupe. Jović je u igru ušao u 81. minutu, ubrzo je imao i šansu, ali je lopta posle njegovog šuta završila pored stative.

Specija je u nadoknadi imala ogromnu priliku da šokira "Artemio Franki", ali je Eldor Šomurodov bio neozbiljan u situaciji jedan na jedan, te ga je Pjetro Teraćano zaustavio.

Fiorentina je osma na tabeli sa 41 bodom, dok je Specija 17. sa 26 poena i ima sedam više od Verone koja je u zoni ispadanja.