DRAMA U FRANCUSKOJ: Lion SRUŠIO PSŽ - trka za titulu se ZAKUVALA! (VIDEO)

02.04.2023

23:15

Tim sa juga Francuske je savladao aktulenog šampiona.

Fudbaleri Liona

Fudbaleri Liona su savladali na gostovanju ekipu PSŽ-a sa 1:0 (0:0) u meču 28. kola francuske Lige 1.

Gost na ovom duel je bio bolji rival, imali su i priliku da u prvom poluvremenu stignu do prednosti, ali je Aleksandar Lakazet promašio jedanaesterac, pa se na pauzu otišlo bez golova.

U nastavku je ekipa Liona vrlo brzo stigla do prednosti, a strelac je bio Bredli Barkola u 56. minutu, na asistenciju Kumbedija. Pokušavali su domaći da se vrate u duel, imali su par prilika, ali su mreže do kraja susreta mirovale, pa je Lion odneo velika tri boda iz prestonice.

Ovim rezultatom se situacija u Ligi 1 dodatno zakomplikovala, pošto sada PSŽ ima svega šest bodova više od Marseja i Lansa. Šampiona ima 66 bodova, slede navedene dve ekipe sa po 60, dok je Monako na 57. Sa druge strane, Lion je pobedom došao do devetog mesta, sa 45 osvojenih bodova.