ŽESUS PREKINUO ŠESTOMESEČNI GOLGETERSKI POST: Arsenal nastavio da gazi ka tituli (VIDEO)

01.04.2023

17:56

Neverovatna goleada viđena u Brajtonu.

Fudbaleri Arsenala

Fudbaleri Arsenala nastavili sa da krče put ka tituli prvaka Engleske, pošto su u 29. kolu Premijer lige na svom terenu savladali Lids sa 4:1.

Najzaslužniji za trijumf "tobdžija" bio je dvostruki strelac Gabrijel Žesus, koji je na taj način prekinuo golgeterski post koji je trajao tačno pola godine, od 1. oktobra 2022. i meča sa Totenhemom.

Žesus je u 35. minutu iz penala načeo mrežu gostiju, potom je Ben Vajt u 47. duplirao prednost Arsenala, a Brazilac je drugi pogodak na meču postigao u 55. minutu.

Razliku je smanjuo Rasmus Kristensen u 76. minutu, a Granit Džaka je u 84. postavio konačan rezultat.

U istom terminu odigrane su još četiri utakmice Premijer lige.

Prava goleada viđena je u duelu Brajtona i Brentforda, koji je završen bez pobednika - 3:3.

Remijem je završen i meč Notingem Forest - Vulverhemtpon, u kom je konačan rezultat bio 1:1.

Na kraju, Bornmut je sa 2:1 kod kuće pobedio ekipu Fulama, a Kristal Palas je istim rezultatom na svom stadionu srušio Lester..