GAZE KA TITULI: Nova ubedljiva pobeda Arsenala

"Tobdžije" su ove sezone nezaustavljive.

Fudbaleri Arsenala

Fudbaleri Arsenala upisali su novu pobedu u Premijer ligi, pošto su u 28. kolu na svom terenu ubedljivo tukli Kristal Palas.

"Tobdžije" su na Emirejtsu slavile sa čak 4:1.

Gabrijel Martineli je u 28. minutu doveo domaći tim u vođstvo, a dva minuta pre odlaska na odmor je Bukajo Saka duplirao prednost.

Granit Džaka je u desetom minutu drugog poluvremena pogodio za 3:0, čime je maltene rešio gradski derbi.

Jedini gol za goste je postigao Džefri Šlup u 63. minutu, a konačan rezultat je u 74. postavio Saka svojim drugim pogotkom na utakmici.

Kapiten Kristal Palasa Luka Milivojević se našao u startnoj postavi, ali je teren napustio u 65. minutu.

Ovom pobedom je Arsenal nastavio da taba put ka tituli prvaka Engleske, pošto sada ima osam bodova i utakmicu više od Mančester sitija.

Sa druge strane, Kristal Palas je ostao 12. na tabeli, ali bez obzira na to što ta pozicija zvuči sigurno, imaju samo tri boda više od ekipa u zoni ispadanja.