GOLEADA U OKRŠAJU DRUGOLIGAŠA! Poznat drugi polufinalista FA kupa!

19.03.2023

16:43

Fudbaleri Šefild junajteda plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su savladali Blekburn rezultatom 3:2.

Nekadašnji šampion Premijer lige je poveo u 21. minutu golom Bena Breretona Dijasa iz jedanaesterca, a Šefild je stigao do izjednačenja sedam minuta kasnije autogolom Sema Galagera.

Novu prednost Blekburnu doneo je Semi Šmodiks u 60. minutu, da bi potom Oliver Mekberni izjednačio u 81. minutu.

Pobedu "Oštricama" obezbedio je Tomi Dojl golom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Šefild junajted će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Mančester junajted - Fulam, koji počinje u 17.30 časova.