ISTORIJA U TURSKOJ! Magija Gifta Orbana i HET-TRIK za TRI MINUTA! Ovo se nije desilo 67 godina (VIDEO)

15.03.2023

20:11

Fudbaleri Genta pobedili su Bašahšehir u revanšu sa 4:1 (4:0) i plasirali se u četvrtfinale Lige konferencije.

Junak pobede Poglavica bio je Gift Emanuel Orban koji je postigao najbrži het-trik u istoriji takmičenja pod okriljem UEFA, a svom timu posle 1:1 u Belgiji, obezbedio prolaz u narednu fazu.

Naime, za 67 sezona nije se dogodilo da neko tako ekspresno i nadmoćno savlada golmane, kao što je napadač Genta uradio u Istanbulu.

Za samo tri minuta i 24 sekunde afrički fudbaler je triput savladao Volkana Babačana (31, 32, 34) i predstavio se sportskoj javnosti.

Ako se tome doda da je nedavno u pobedi Genta nad Varegemom u prvenstvu dao četiri gola, slobodno se može konstatovati da je Orban sa sedam golova u samo tri dana postao "ubica golmana".