KADA VAM JE GOLMAN NAJBOLJI IGRAČ ONDA STE U PROBLEMU: Real je u ovom trenutku za klasu bolji od Liverpula! (VIDEO)

15.03.2023

19:31

Španski klub i Napoli poslednji klubovi koji su obezbedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Real Madrid je i u revašu osmine finala Lige šampiona na Santijago Bernabeu savladao Liverpul. Kraljevski klub je trijumfom od 1:0 bio bolji od čete Jirgene Klopa i tako pokazao da 5:2 sa Enfilda nisu slučajnost. Jednostavno, španski predstavnik je u ovom trenutku za klasu bolji od engleskog giganta.

"Kraljevići" su dominirali i večeras, pogotovo u prvom poluvremenu, ali je brazislki golman Alison bio fenomenalan. Čuvar mreže "redsa" odigrao je jednu od najboljih partija ove sezone, bio je nepremostiva prepreka za Benzemu, Krosa, Vinisijusa i Kamavingu. Upravo je mladi Francuz bio najbliži pogotku, međutim, Alison je uz pomoć prečke intervenisao.

Ipak, trenutak slabosti desio se u 79. minutu. Vinisijus je imao lepo priliku, ali se Brazilac sapleo. Ipak, on je uspeo da sa zemlje proigra Benzemu kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu za 1:0.

Napoli rutinski potvrdio superiornost nad Ajntrahtom. Italijanska ekipa je posle 2:0 u Nemačkoj slavila i na stadionu Dijego Armando Maradona rezultatom 3:0.

Domaći fudbaleri su od starta meča bili bolji, konstatno napadali i do prvog gola došli u sudijskoj nadoknadi vremena prvog poluvremena. Strelac je bio sjajni Nigerijac Viktor Osimen. Nigerijac je u 53. minutu postigao drugi gol, a konačan rezultat postavi je Pjotr Zjelinski iz penala u 64. minutu.

Sve u svemu, Real Madrid i Napoli zasluženo su u četvrtfinalu. Pre njih to su uspeli i Bajern, Čelsi, Milan, Benfika, Mančester siti i Inter.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige šampiona na programu je u petak 17. marta.

REAL MADRID - LIVERPUL 1:0

/Benzema 79/

Real Madrid (4-3-3): Kurtoa - Karvahal (86. Vaskez), Militao, Ridiger, Naćo - Kros (84. Čuameni), Kamavinga, Modrić (82. Sebaljos) - Valverde, Benzema (82. Rodrigo), Vinisijus (84. Asensio)

Liverpul (4-3-3): Alison - Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson (90+1. Cimikas) - Žota (57. Eliot), Fabinjo, Milner (73. Okslejd-Čemberlejn) - Salah, Nunjez (57. Firmino), Gakpo (90+2. Karvaljo)

90. minut - Kraj utakmice u Napulju! Napoli je deklasirao Ajntraht sa 3:0.

86. minut - Dileme više nema. Real i Napoli su poslednji četvrtfinalisti Lige šampiona. Čeka se samo kraj utakmica.

79. minut - GOOOL! Benzema je konačno matirao sjajnog Alisona. Vinisijus je imao lepo priliku, ali se Brazilac sapleo. Ipak, on je uspeo da sa zemlje proigra Benzemu koje nije bilo teško da zatrese praznu mrežu - 1:0.

73. minut - Ovde je sve jasno. Real će nastaviti borbu za "ušati" pehar. Međutm, Liverpul želi utešnu pobedu.

64. minut - Napoli nastavlja da "melje" Ajntraht. Zjelinski je precizan sa bele tačke za 1:0.

53. minut - GOOOL! Viktor Osimen je duplirao prednost Napolija na stadionu Dijego Armando Maradona.

53. minut - Velika prilika za Valverdea, ali pogađajte - ponovo interveniše magični Alison.

49. minut - Real je krenuo u istom ritmu kao i na početku meča. Eksplozivno, sa namerom da postigne pogodak.

II poluvreme

45+3 - Kraj prvog poluvremena u Madridu. Real kontroliše zbivanja na terenu i blizu je plasmana u četvrtfinale - 0:0.

45+2 - Gol u Napulju! Viktor Osimen je doneo prednost ekipi Napolija.

40. minut - Kako se bliži kraj prvog dela igre, tako je tempo sve slabiji. Bez pravih prilika u ovom delu utakmice.

33. minut - Ponovo je Nunjez zapretio domaćinu. Darvinov udarac sa 15-tak metara je išao u malu mrežu, međutim, fantastična parada Kurtoe.

30. minut - Pritisak Reala je očekivano splasnuo, Liverpul polako preuzima primat.

22. minut - I Modrić je raspalio sa distance! Udarac hrvatskog veziste završava iznad prečke.

20. minut - Ponovo brazilski golman pravi čuda! Kamavinga je "tukao" sa 20-tak metara - Alison uz pomoć prečke još jednom vadi "kestenje iz vatre".

14. minut - Neverovatna odbrana Alisona! Vinisijus je zapretio sa nekoliko metara, a njegov zemljak refleksno pravi jednu od odbrana sezone.

11. minut - Kros je uputio udarac sa 25 metara, Alison se dobro postavio i rutinski reagovao.

9. minut - Sjajna akcija Benzeme, Vinisijusa i Krosa - odlično interveniše Milner i loptu izbacuje u korner.

7. minut - Velika prilika za Liverpul. Grešku Karvahala iskoristio je Salah koji je uposlio Nunjeza. Urugvajac je šutirao pravo u Kurtou.

3. minut - Beznema je izašao "1 na 1" sa  Alisonom, ali je napadač Reala Bio u ofsadju.

Počela je utakmica na "Santijago Bernabeu".