KOSTIĆ ASISTENCIJOM ZAPAKOVAO POBEDU JUVENTUSA: Mančester RAZBIO Špance, Liga Evrope je Seviljino takmičenje (VIDEO)

09.03.2023

22:55

Pobede su ostvarile tri domaće ekipe, a na jednom meču nije bilo pobednika.

Filip Kostić protiv Frajburga

Sve prve utakmice dvomeča osmine finala Lige Evrope odigrane su u četvrtak, a posle prva četiri susreta, na red su došli i mečevi koji su bili na programu od 21 čas.

Mančester junajted je na Old Trafordu sa 4:1 pobedio Betis. "Crveni đavoli" su poveli preko Markusa Rašforda u šestom minutu, a izjednačenje Špancima je doneo Ajoze Perez posle nešto više od pola sata igre. Ipak, do trijumfa su ekipu Erika ten Haga pogurali Entoni i Bruno Fernandeš pogocima u 52. i 58. minutu, a tačku na meč je u 82. stavio Vaut Veghorst.

Juventus je Torinu sa 1:0 savladao Frajburg golom Anhela Di Marije u 53. minutu, na asistenciju Filipa Kostića.

Kostić i Vlahović su se na tom meču našli u startnoj postavi Juventusa, ali su izašli tokom drugog poluvremena.

Rutinsku pobedu je ostvarila još jedna ekipa sa dva Srbina, koja su odigrala po 90 minuta. U pitanju je Sevilja Marka Dmitrovića i Nemanje Gudelja, koja je golovima Žoana Žordana i Erika Lamele u drugom poluvremenu rezultatom 2:0 pobedila Fenerbahče u Španiji.

Pobednika nije bilo u susretu Šahtjor - Fejenord, koji se igrao u Varšavi. Taj meč završen je 1:1, a oba gola su pala u završnici. Jaroslav Rakitski je u 79. minutu doveo Ukrajince u vođstvo, ali je konačan rezultat u 88. postavio Ezekjel Bulaude.