HLADAN TUŠ NA MARADONI: Volejčina Vesina srušila Napoli, SMS 90. minuta na terenu! (VIDEO)

03.03.2023

22:33

Nebeskoplavi preuzeli drugo mesto.

Ekipa Lacija pokazala je ostatku Serije A kako se igra sa budućim šampionom. Naime, puleni Mauricija Sarija savladali su Napoli kao gosti sa minimalnih 1:0 u 25. kolu popularnog Kalča.

Na stadionu Dijego Armando Maradona videli smo samo jedan gol i to kakav. Matijas Vesino je u 67. minutu raspalio po lopti sa 25 metara i fenomenalno pogodio mrežu Aleksa Mereta.

Napoli je želeo da izbegne poraz, a dve najbolje prilike imao je u 79. minutu. Najpre, kad je Viktor Osimen šutirao glavom, lopta je pogodila prečku. U nastavku akcije, Đovani di Lorenco je šutirao međutim Ivan Provedel je sjajno odbranio.

Lacio je novim trijumfom preuzeo drugo mesto od Intera. Nebeskoplasi sada imaju 48 bodova. Napoli je uprkos porazu suvereno prvi sa osamnaest bodova više od Rimljana.

Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za goste sa Olimpika.