VIGO JE ZVEZDIN HEROJ: Borjan spasao crveno-bele, Pešić i Mitrović podbacili (OCENE)

03.03.2023

21:44

Šampion Srbije trijumfom nad večitim rivalom došao na korak do nove titule prvaka države.

169. večiti derbi

Fudbaleri Crvene zvezde su u 169. večitom derbiju uspeli da pobede Partizan sa 1:0.

Šampion Srbije je odigrao dobro prvo poluvreme i slabo drugo, ali je to bilo dovoljno za trijumf.

U nastavku možete pogledati ocene koje su zaslužili igrači crveno-belih.

Milan Borjan (7,5) - Kapiten Zvezde je bio na visini zadatka. U prvom delu nije imao mnogo posla, ali je u nastavku sa nekoliko sjajnih odbrana sprečio večitog rivala da dođe do izjednačenja.

Milan Borjan posle duela sa Rikardom

Aleks Vigo (7,5) - Debitant na večitim derbijima je postigao pobedonosni gol već na samom početku. Međutim, taj pogodak nije bio jedino što je učinio Argentinac, nego je često zadavao muke odbrani crno-belih.

Strahinja Eraković (7) - Mladi štoper crveno-belih je odigrao još jedan sjajan meč. Na kraju je čak izazvao tuču u kojoj ga je Rikardo udario i zaradio crveno karton, što je ugasilo svaku nadu gostiju da mogu da dođu do boda.

Strahinja Eraković je ovim potezom "zaključao" meč

Aleksandar Dragović (6,5) - U nekoliko navrata ga je mučio Rikardo, ali je zaslužio prelaznu ocenu.

Milan Rodić (6) - Najgori član odbrambene linije prvaka Srbije. Već posle pola sata mu je bila "duša u nosu", nije ga bilo u napadu, a ni u odbrani nije blistao.

Srđan Mijailović (7) - Zaključao je zadnji vezni crveno-belih Natha, koji nije uspeo da uradi bilo šta na ovom derbiju.

Gelor Kanga (6,5) - Odradio je Gabonac ono što se od njega očekuje. Znao je često da bude bolji, ali i gori. Prosečna partija Zvezdinog kreatora igre.

Gelor Kanga protiv Partizana

Osman Bukari (6,5) - Povukao je nekoliko kontri reprezentativac Gane, ali ih nije rešavao na način na koji bi trebalo.

Aleksandar Katai (7) - Pokazao je svoju magiju par puta, ali mu je za kompletan utisak falio gol.

Dobar je bio i Aleksandar Katai

Stefan Mitrović (6) - Slaba partija Zvezdine "zlatne koke". Ako su na Marakani bili prisutni skauti koji su došli da ga gledaju, nisu otišli zadovoljni viđenim.

Aleksandar Pešić (5,5) - Loša partija popularnog "Šilja". Centarfor Crvene zvezde nije pružio igru kakva se od njega očekuje, imao je samo jednu šansu i to u nadoknadi drugog poluvremena.