VIGO SRUŠIO PARTIZAN: Crvena zvezda slavila u KRVAVOM 169. večitom derbiju

03.03.2023

21:09

Crveno-beli upisali trijumf u najvećoj utakmici srpskog fudbala.

Aleks Vigo slavi gol

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 1:0 (1:0) na 169. večitom derbiju, koji je u okviru 24. kola Superlige Srbije igran na stadionu "Rajko Mitić".

Jedini gol na meču postigao je desni bek šampiona Srbije Aleks Vigo. Argentinac je već u petom minutu zatresao mrežu "parnog valjka". On je to uspeo da uradi iz centaršuta, uz pomoć Slobodana Uroševića koji je glavom očešao loptu i poslao je iza leđa Aleksandra Popovića.

Ovaj derbi je obeležio veliki broj intervencija lekarskih ekipa oba tima, pošto su igrači na terenu imali nekoliko sudara glavama. Zbog tih sudara su Kristijan Belić i Nemanja Milunović čak morali da završe utakmicu.

Takođe, pričaće se i o opštoj tuči koja se u samoj završnici dogodila na terenu. U toj gužvi je Rikardo Gomeš dobio crveni karton, pošto je udario Strahinju Erakovića u glavu.

Posle ove utakmice, Crvena zvezda je dodatno uvećala bodovnu prednost na tabeli u odnosu na Partizan, pošto sada ima 16 bodova više u odnosu na večitog rivala.

Crvena zvezda - Partizan 1:0 (1:0)

/Vigo 5/

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Aleksandar Živković (Niš)

CRVENI KARTON: Rikardo (Partizan)

GLEDALACA: 35.078

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai (od 76. Milunović) (od 88. Mijatović), Mitrović (od 64. Kangva) - Pešić.

PARTIZAN: Popović - Filipović (od 65. Živković), Marković, Vujačić, Urošević - Belić (od 75. Traore), Kolorado (od 65. Baždar) - Dijabate, Natho, Menig (od 75. Jović) - Rikardo.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 1:0! Meč je rešen pogotkom Aleksa Viga u petom minutu susreta.

90+10. minut - Žuti karton za Mijailovića.

90+8. minut - Pešić je šutirao sa leve strane u kontranapadu, ali pored gola je poslao loptu.

90+7. minut - Traore je traljavo šutirao sa velike udaljenosti.

Biće čak 11 minuta sudijske nadoknade.

90. minut - Epilog tuče je sledeći: Crveni karton za Rikarda koji je u glavu udario Erakovića, a Eraković i Baždar koji su sve započeli su "nagrađeni" žutim kartonima.

Rikardo Gomeš udara Strahinju Erakovića

89. minut - Opšta tuča! Haos na terenu Marakane!

88. minut - Mijatović menja Milunovića, koji ipak nije mogao da nastavi.

86. minut - Milunoviću je cela glava krvava, ali odbija da napusti igru.

83. minut - Borjan čuva Zvezdu! Rikardo je šutirao iz odlične pozicije, ali je kapiten crveno-belih sjajno odreagovao. Sve to se desilo posle teškog sudara glavama Markovića i Milunovića.

81. minut - Rikardo je pokušao glavom posle centaršuta Dijabatea, ali bez opasnosti po Borjana.

76. minut - Šutirao je Urošević glavom, ali je Borjan uspeo da odbrani.

76. minut - Milunović je na terenu umesto Kataija.

75. minut - Belić ne može da nastavi, pa ga menja Traore. Takođe je i Jović zamenio Meniga.

Nije mogao Belić više da igra

72. minut - Jezivo! Belić i Pešić su se sudarili i ostali na travi. As Partizana je ležao nepomično, a prvi je reagovao Katai, koji ga je okrenuo. Uletela je i lekarska ekipa da nastavi ono što je Katai započeo. Zbog tog prekršaja je Pešić dobio žuti karton.

69. minut - Menig je uhvatio volej posle centaršuta Rikarda, ali je lopta otišla pored gola Crvene zvezde.

67. minut - Pešić je fauliran, a zbog žustrih prigovora žute kartone dobijaju Marković i Urošević.

65. minut - Opalio je Urošević po lopti, Borjan se opružio koliko je dugačak i izbacio ju je u korner. Partizan igra dosta bolje u ovim trenucima...

65. minut - Živković menja Filipovića, a Baždar Kolorada. To znači da će Partizan biti dosta ofanzivniji.

64. minut - Prva izmena na meču. Kangva je zamenio Mitrovića.

63. minut - Šutirao je Kolorado, ali je Borjan dobro reagovao.

59. minut - Žuti karton za Belića koji je faulom nad Kataijem prekinuo kontru domaćih.

57. minut - Utakmica je konačno nastavljena još jednom.

53. minut - Prekid! Zbog bakljade grobara je utakmica prekinuta, pošto se od dima ne vidi prst pred okom.

Prekid 169. večitog derbija zbog bakljade grobara

51. minut - Prečka! Pokušao je Katai da lobuje Popovića, ali je zatresao samo okvir gola! Međutim, čak i da je bio precizniji, gol se ne bi važio, jer je Zvezdin Magiko bio u nedozvoljenoj poziciji.

50. minut - Zvezda je imala kontru, ali ju je uprskao Mitrović lošim potezom.

46. minut - Pešić je bio u dobroj šansi, koju nije iskoristio, ali je svakako bio i u ofsajdu.

Počelo je drugo poluvreme! Oba trenera su odlučila da meč nastave bez promena u sastavu.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 1:0! Jedini gol u prvom delu postigao je Aleks Vigo u petom minutu.

Igraće se još četiri minuta u prvom poluvremenu.

44. minut - Mitrović je povredio rame u duelu sa Filipovićem, pa su doktori Crvene zvezde morali još jednom da reaguju.

42. minut - Rikardo je šutirao glavom preko gola, a tom prilikom se sudario sa Vigom. Obojica su ostali na travi, a lekarske ekipe su utrčale da im pruže pomoć.

40. minut - Borjan se pridigao i meč je nastavljen.

Povređeni Milan Borjan posle duela sa Rikardom Gomešom

38. minut - Povredio se Borjan! Driblao je Rikarda koji ga je faulirao, a kapiten crveno-belih je ostao da leži na zemlji. To je izazvalo novu gužvu na terenu, ali se sve ubrzo smirilo.

33. minut - Rikardo je tražio penal zbog povlačenja Dragovića, ali je sudija Živković samo odmahnuo rukom.

32. minut - Popović čuva Partizan! Bukari je centrirao sa desne strane, Katai je uhvatio volej sa desetak metara, ali je odbranio golman crno-belih.

27. minut - Navijači Partizana su gađali Kangu koji je došao da izvede korner, pa je Gabonac odlučio da se pomeri od zastavice. To je izrevoltiralo Natha koji je ušao u žestoku raspravu sa njim.

23. minut - Oprobao je Katai šut sa nekih 18 metara, ali je lopta prošla preko prečke.

20. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Rodić, zbog oštrog faula s leđa nad Dijabateom.

19. minut - Utakmica je tek sada nastavljena. Katai nema posledice, a Belić će od ovog trenutka igrati sa čalmom na glavi.

16. minut - Katai i Belić su se sudarili glavama, lekari oba tima su hitno utrčala na teren.

Aleksandar Katai i Kristijan Belić u duelu

15. minut - Veliki broj faulova u poslednjih nekoliko minuta.

9. minut - Katai je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno.

8. minut - Rikardo je pokušao iz okreta, ali ga je Eraković izblokirao.

7. minut - Šutirao je Natho sa distance, ali je Borjan bio siguran.

5. minut - GOOOOOL! Zvezda vodi! Strelac je Aleks Vigo. Desni bek crveno-belih je centrirao sa boka, loptu je očešao glavom Urošević, što je bilo dovoljno da prevari Popovića i završi mu iza leđa.

3. minut - Crveno-beli drže loptu, ali za sada bez ikakvih šansi.

Utakmica je počela!

19.01 - Čeka sudija Živković da se raziđe dim izazvan upotrebom pirotehničkih sredstava na tribinama.

18.59 - Fudbaleri večitih rivala, predvođeni sudijskim timom, su izašli na travnati tepih našeg najvećeg stadiona.

18.55 - Marakana je solidno popunjena.

18.50 - Moge poznate face pristigle su na Marakanu kako bi uživo gledale duel najtrofejnijih srpskih klubova.

18.45 - Do sada je odigrano 168 prvenstvenih večitih derbija. Crvena zvezda je upisala 66 pobeda, Partizan je slavio 47 puta, a u 55 navrata je bilo nerešeno. Crveno-beli su 233 puta tresli mrežu najvećeg rivala, dok je "parni valjak" postigao 199 golova u derbijima.

18.30 - Pogledajte još jednom startne postave za današnji derbi, samo slikovito.

Crveno-beli su svojih 11 odabranih prikazali fotkom.

Crno-beli su to uradili video snimkom.

18.25 - Gužva u blizini stadiona je velika, reka ljudi pristiže na Marakanu.

18.15 - Na društvenim mrežama se pojavila jeziva fotka grupe huligana uoči derbija.

18.00 - Utakmica između Crvene zvezde i Partizana počinje za tačno sat vremena.

17.55 - Prisetite se kako je izgledao prethodni večiti derbi, koji je u avgustu odigran u Humskoj.

17.45 - Na klupama za rezerve takođe ima dosta kvalitetnih igrača.

Tako će šansu kod crveno-belih čekati sledeći fudbaleri:

Vasiljević, Milunović, Gobeljić, L. Nikolić, Kangva, Srnić, V. Nikolić, Prucev, Mijatović i Rakonjac.

Kod crno-belih su na klupi ostali:

Lukač, Saničanin, Ilić, Živković, Šehović, Traore, Fejsa, Pantić, Jović, Baždar i Pavlović.

17.40 - Objavljene su startne postave.

Crveno-beli su oslabljeni neigranjem Mirka Ivanića, pa se u stratnih 11 umesto njega našao Stefan Mitrović.

Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Mitrović - Pešić.

Na drugoj strani je Duljaj iznenadio ubacivanjem Andresa Kolorada u prvu postavu umesto očekivanog Hamidua Traorea.

Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Belić, Kolorado - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo.

17.35 - Treneri večitih rivala su dan uoči derbija izneli svoja očekivanja.

Miloš Milojević je pričao o "ružnoći" utakmica između Zvezde i Partizana.

To je utakmica prestiža i za narod i za sve i slažem se da mnogo puta izostane predstava, da nema mnogo lepote jer je to važnost i opterećenje za igrače da moraju. Mora se i ne mora se. Morate da se rodite i umrete, to je jedino što morate u životu - rekao je Milojević.

Igor Duljaj je govorio o tome kako je imao malo vremena da pripremi ekipu.

Veoma je teško promeniti nešto za dva dana. Igrači su svesni koliki je pritisak javnosti, ulice, navijača. Sve što im ja kažem može da im pomogne ili odmogne, oni su zreli, dugo su u Partizanu i nemam ja šta tu njima mnogo da pričam. Verujem u njih, važno je poverenje između ekipe i igrača. Tu sam da zajedno napredujemo, ja kao trener i oni kao igrači - poručio je Duljaj.

17.30 - Sa druge strane, crno-beli poručuju da su motivisani i odlučni.

17.25 - Ovako je aktuelni šampion Srbije najavio večiti derbi.

17.15 - Crno-beli su krenuli ka Marakani.

17.00 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Partizan.

Uvod

Crveno-beli ovaj derbi dočekuju u znatno boljem raspoloženju, pošto od večitog rivala imaju 13 bodova više i eventualnom pobedom bi stavili obe ruke na šampionski pehar.

Sa druge strane, crno-beli prolaze turbulentan period, pošto je Igor Duljaj pre samo tri dana preuzeo ekipu od Gordana Petrića i debi na klupi će imati baš u najvećoj utakmici srpskog fudbala.

Podsetimo, u prvom ovosezonskom derbiju nije bilo pobednika, pošto su večiti u Humskoj remizirali 1:1. Tada je vodeći gol za goste postigao Osman Bukari, a bod "parnom valjku" je sa bele tačke doneo Bibars Natho.

Još jedna stvar koja ne ide na ruku Partizanu je to što u ligaškim derbijima za pobedu u Ljutice Bogdana ne zna od 2017. kada je bilo 1:3. Od tog meča je odigrano još osam prvenstvenih večitih derbija, u kojima je četiri puta bolja bila Crvena zvezda, a u četiri navrata je bilo nerešeno.

Glavni sudija meča biće Aleksandar Živković, a njemu će pomagati Dragan Bogićević i Bojan Banović, dok će četvrti arbitar biti Stanko Ostraćanin. U VAR sobi sedeće Momčilo Marković i njegov asistent Milan Mihajlović. Vlado Glođović će biti delegat, a Nenad Đokić kontrolor suđenja.