28.02.2023

13:30

Šef stručnog štaba bergamskog kluba našao se u centru pažnje.

Đan Pjero Gasperini

Utakmica 24. kola italijanske Serije A , između Milana i Atalante koja je održana u nedelju završena je rezultatom 2:0.

Odmah nakon meča, trener Atalante, Đan Pjero Gasperini, postao je hit na internetu nakon obračuna sa navijačima domaće ekipe.

Predvodnik ekipe iz Bergama je imao, nimalo prijatan susret sa navijačima Milana.

Naime, dok je kolima išao ka svojoj kući, sreo je navijače Milana na semaforu, sa kojima je ušao u raspravu.

Sigurno da su mu upućene uvrede na njegov račun, što se njemu nije uošte dopalo. Međutim, umesto da ih ignoriše, on je odlučio da uzvrati i otišao korak dalje pošto je bacio sendvič prema grupi navijača.

Što se same utakmice tiče, trenutak odluke na meču desio se u 25. minutu kada je levi bek "roso-nera" Teo Ernandez uputio razoran udarac sa distance, lopta je pogodila stativu, pa se od golmana gostiju Musoa odbila u mrežu.

Tačku na Atalantinu sudbinu stavio je Mesijas, koji je maestralno iskoristio proigravanje Leaa u 87. minutu, postavivši konačnih 2:0.

Izabranici trenera Stefana Piolija imali su nekoliko izglednih šansi na samom meču da trijumfuju sa više golova razlike, a o nemoći kluba iz Bergama svedoči i podatak da za 90 minuta igre nisu uspeli da upute šut u okvir gola, što je i verovatno još više uticalo na Gasperinija, zbog čega je bio nervozan.