LUDNICA NA "HEMPDEN PARKU": Seltikov Japanac UHAPSIO "policajce", zeleno-beli posle DRAME odbranili Liga kup! (VIDEO)

26.02.2023

18:01

Uzbudljiv Old firm pripao "keltima".

Kjogo Furuhaši slavi gol protiv Rendžersa

Fudbaleri Seltika odbranili su pehar u škotskom Liga kupu, pošto su na "Hemprn Parku" u velikom finalu uspeli da nadigraju Rendžers rezultatom 2:1 (1:0).

Hroj Old firma bio je japanski napadač Kjogo Furuhaši, dvostruki strelac. Japanac je mrežu "policajaca" najpre zatresao u finišu prvog poluvremena, na dodavanje Maede, a u 56. minutu duplirao je prednost "kelta", kada ga je proigrao takođe sunarodnik Hatate.

Nadu plavima doneo je Morelos osam minuta kasnije, ali oni nisu imali snage i umeća da izbegnu poraz u finalnom susretu.

Na putu ka odbrani trofeja Seltik je redom rušio Ros Kaunti (4:1), Madervel (4:0) i Kilmarnok (2:0), a priznanje prvog strelca kupa pripalo je upravi heroju finala iz redova zeleno-belih, koji je ukupno postigao tri gola.

Seltik je 21. put u svojoj istoriji slavio u Liga kupu zahvaljujući pobedi u 433. izdanju najvećeg derbija Škotske.