TUGA U SPLITU: Hajduk ŽESTOKO PONIŽEN na "Maksimiru"!

26.02.2023

16:59

Ni "d" od derbija u hrvatskoj prestonici, Dinamo u velikom stilu "overio" novu titulu

Fudbaleri Dinama deklasirali su splitski Hajduk na "Maksimiru" u okviru 23. kola hrvatskog šampionata rezultatom 4:0 (3:0).

Zagrepčani su pitanje pobednika u velikom derbiju Hrvatske rešili već nakon prvih 45 minuta, pošto su na veliki odmor otišli sa tri gola prednosti. Goste je "otvorio" Ademi pogotkom već u 8. minutu meča, a samo dva minuta kasnije Baturina je duplirao prednost branioca titule.

Do kraja utakmice Ivanušec je uspeo da da još dva gola, čime je kompletirana katastrofa "bilih" u glavnom gradu Hrvatske.

Dinamo je, na taj način, došao na korak od osvajanja nove titule prvaka, budući da sada ima 11 bodova više, uz utakmicu manje, od Splićana.

Takođe, ovo je najubedljiviji trijumf kluba iz prestonice u okršajima sa najvećim protivnikom još od 2016. godine, kada je u dva navrata pobeđivao sa po 4:0.

Hajduk je ostao drugoplasiran na prvenstvenoj tabeli sa 44 boda, devet viška u odnosu na Osijek koji je treći sa 35.