SRCEPARAJUĆE: Dekijeva Sampdorija promašila penal za preokret, pa u 90. minutu ostala i bez boda

18.02.2023

17:21

Stanković ostao praznih ruku u duelu sa Bolonjom.

Dejan Stanković

Fudbaleri Sampdorije doživeli su novi poraz, pošto su u 23. kolu Serije A na svom terenu izgubili od Bolonje sa 2:1.

Gosti su jedini postigli gol u prvom poluvremenu, kada je Roberto Sorijano u 27. minutu zatresao mrežu.

Ekipa koju sa klupe vodi Dejan Stanković je u 68. minutu došla do izjednačenja, pošto je Abdelhamid Sabiri samo tri minuta nakon ulaska u igru pogodio sa bele tačke.

Međutim, isti igrač je već u 71. minutu propustio priliku da iz još jednog penala donese preokret domaćinu.

Kazna za taj promašaj je stigla u 90. minutu, kada je Rikardo Orsolini dao gol za pobedu Bolonje.

Sampdorija je ovim porazom ostala pretposlednja na tabeli, sa osam bodova manje od Specije koja je prva iznad crte, dok se Bolonja probila na sedmu poziciju.