NOVI TRIJUMF ZVEZDE: Crveno-beli se mučili, ali posle preokreta upisali novu pobedu!

22.01.2023

16:58

Četvrti trijumf u isto toliko mečeva.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Dinama iz Tbilisija sa 3:2 (1:2) u četvrtom meču na pripremama u Turskoj.

Iako su gubili na poluvremenu, crveno-beli su na kraju stigli do preokreta i nove pobede, koja će svakako značiti ovoj ekipi za samopouzdanje.

Beogradska ekipa je stigla do vođstva u 30. minutu, kada je mladi Jovan Mijatović sjajno priograo Aleksandra Pešića, ali je slavlje trajalo samo pet minuta.

Ekipa iz Gruzije u samo 60 sekundi dolazi do preokreta. Prvo je izuzetno loše reagovao golman Nikola Vasiljević, koji je primio gol sa preko 25 metara, a zatim su kod drugog gola pogrešili Dragović i Gobeljić, pa se na poluvreme otišlo sa vođstvom Gruzijaca.

Aleksandar Katai u dresu Crvene zvezde

Međutim, u nastavku je Milojević poslao jači tim, Zvezda je pojačavala i usledio je preokret.

Prvo je Pešić postigao pogodak na asistenciju Jegora Pruceva, da bi se Ivanić po ulasku u igru upisao u strelce posle jednog karambola u petercu.

Posle toga je Dinamo mogao do izjednačenja, ali je fudbaler Gruzijaca Baradze pogodio stativu Zvezdinog gola.

U sredu crveno-bele čeka još jedna jaka provera protiv bugarskog Ludogoreca, pre nego što na kraju priprema u Antaliji odigra poslednju proveru protiv Austrije Luštenau.