JOVIĆ ZAMENJEN NA POLUVREMENU: Novi poraz Fiorentine (VIDEO)

15.01.2023

23:19

Rutinska pobeda Rome na Olimpiku.

Luka Jović

Fudbaleri Rome upisali su novi trijumf u Seriji A, pošto su u 18. kolu na svom Olimpiku savladali Fiorentinu rezultatom 2:0.

Utakmicu je možda odlučio i desni bek "viole" Dodo, koji je u četvrtom minutu dobio prvi žuti karton, a već u 24. drugi, pa su gosti iz Firence morali više od sat vremena da igraju sa desetoricom.

"Vučica" je povela u 40. minutu, kada je mrežu zatresao Paulo Dibala na asistenciju Tamija Ejbrahama.

Ista kombinacija je donela Romi i drugi gol, koji je pao osam minuta pre kraja meča.

Kod Rimljana je Nemanja Matić odigrao nešto više od poslednjih 20 minuta, dok je Mile Svilar presedeo ceo meč na klupi. Na drugoj strani je Nikola Milenković proveo na terenu svih sat i po, Luka Jović je izašao na poluvremenu, dok šansu sa klupe nije dobio Aleksa Terzić.

Roma je ovom pobedom sačuvala priključak sa ekipama koje se bore za Evropu, dok je Fiorentina ostala na sredini tabele.

Nešto ranije u nedelju su odigrane još četiri utakmice Kalča.

Lacio je pobedio Sasuolo u gostima sa 2:0, a Sergej Milinković-Savić je upisao asistenciju. Na strani su bodove osvojili i Specija protiv Torina (0:1), odnosno Bolonja protiv Udinezea (1:2).

Jedini domaćin koji je slavio pre Rome bila je Atalanta, koja je sa 8:2 razbila Salernitanu.