REAL PONIŽEN DO KOSKE U EL KLASIKU: Barselona razvalila Real i osvojila prvi trofej u sezoni (VIDEO)

15.01.2023

21:55

Kataloncima pripao Superkup Španije.

Pedri slavi gol u El Klasiku

Fudbaleri Barselone osvojili su Superkup Španije, pošto su u finalu ubedljivo savladali Real Madrid sa 3:1.

Ovaj El Klasiko se igrao u Saudijskoj Arabiji, u Rijadu, a u prvih pola sata meča nije bilo golova.

Međutim, završnica prvog poluvremena je u potpunosti pripala Kataloncima, koji su tada prelomili utakmicu.

Gavi je u 33. minutu doveo Barsu u vođstvo, a Robert Levandovski je u poslednjim trenucima prvog dela duplirao prednost svog tima.

Sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je Pedri, pogotkom u 69. minutu utakmice.

Karim Benzema je u trećem minutu sudijske nadoknade samo ublažio poraz "kraljevskog kluba".

Barselona je na taj način osvojila Superkup Španije po prvi put nakon 2018. godine.