17.11.2022

15:12

Marko Lazetić najzaslužniji je za pobedu protiv domaćina.

Marko Lazetić u dresu Srbije

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 19 godina), ostvarila je pobedu na startu prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orlići" su, na turniru u Severnoj Makedoniji, savladali domaćina sa 2:1 i tako jednom nogom već otišli u narednu rundu.

Srbiju je ka pobedi vodio bivši igrač Crvene zvezde, a sada uzdanica Milana, Marko Lazetić, koji je svoje golove postigao u 35. minutu (iz penala) i deset minuta pre kraja meča.

Makedonci su uspeli da smanje preko Zenkua u 86. minutu, ali se četa Jovana Damjanovića odbranila u samom finišu i stigla do tri boda.

Pored "Orlića" i domaćina, u ovoj grupi se nalaze i San Marino sa kojim Srbija igra 20. novembra od 13 časova i Norveškom protiv koga će igrati naši omladinci igrati 23. novembra, takođe od 13.00.

U drugom meču ove grupe Norveška je savladala San Marino sa 2:0. Srbiju na ovom turniru predstavljaju sledeći fudbaleri:

Golmani: Lazar Kaličanin (Čukarički), Jovan Miladinović (Crvena zvezda), Dimitrije Stevanović (Radnički, Niš)

Odbrana: Stefan Leković (Crvena zvezda), Viktor Radojević (Grafičar), Jan Karlo Simić (Milan), Vukašin Đurđević (Rad), Bojan Kovačević (Čukarički), Nikola Miličić (Radnički, Kragujevac), Mateja Milovanović (Ajaks).

Sredina terena: Mateja Stjepanović (Partizan), Samed Baždar (Partizan), Mihajlo Milosavić (TSC), Uroš Miladinović (Čukarički), Đorđe Gordić (Mladost, Lučani), Abadžija Lukijan (Vojvodina), Jovan Šljivić (Grafičar).

Napad: Mihajlo Spasojević (Čukarički), Janko Jevremović (Partizan), Uroš Kabić (Vojvodina), Jovan Mijatović (Crvena zvezda), Marko Lazetić (Milan), Mihajlo Petković (Partizan).