ZVEZDA IZLEČILA EVROPSKE RANE: Tandem Katai-Ivanić srušio Mladost (VIDEO)

06.11.2022

17:24

Crveno-beli upisali deveti vezani trijumf u državnom prvenstvu.

Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su lučansku Mladost rezultatom 2:0 na stadionu "Rajko Mitić", u okviru 18. kola Superlige Srbije.

Pobedu crveno-belima doneli su Aleksandar Katai i Mirko Ivanić golovima u 13. i 77. minutu.

Osim toga, mreža gostiju se tresla još dva puta, ali su golovi poništeni. Prvo pogodak Osmana Bukarija zbog ofsajda, pa Kataijev drugi zbog faula asistenta Aleksandra Pešića u napadu.

Takođe, šampion Srbije je pogodio i okvir gola dva puta, mada su to bile situacije uoči golova koje su postigli u nastavku tih akcija.

Treba istaći i da je kapiten Mladosti Ivan Milošević u 50. minutu zaradio direktan crveni karton zbog oštrog faula nad Gelorom Kangom.

Crvena zvezda - Mladost Lučani 2:0 (1:0)

/Katai 13, Ivanić 77/

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Momčilo Marković

CRVENI KARTON: Ivan Milošević (Mladost) u 50. minutu

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Azarov (od 69. Rodić) - Kangva (od 67. Sanogo), Srnić (od 59. Mijatović) - Bukari (od 67. Ivanić), Kanga, Katai - Pešić.

MLADOST: Samčović - Ćirković (od 84. Dunđerski), Milošević, Leković, Baha, Vesnić, Ješić, Jojić, Mirić, Radivojević (od 58. Udovičić), Bojović (od 84. Babić).

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:0!

90+2. minut - Šut Pešića glavom, ali još jedna odbrana Samčovića.

90. minut - Fenomenalan šut Mijatovića, ali još bolja odbrana Samčovića koji je izvadio loptu iz rašlji.

88. minut - Marko Mirić je pobegao odbrani crveno-belih, ali je u situaciji 'jedan na jedan' sa Borjanom šutirao pored gola.

83. minut - Ivanić je imao veliku šansu, ali je Samčović sjajno reagovao.

81. minut - Šut Kataija glavom preko gola.

77. minut - GOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 2:0, strelac je Ivanić. Sjajno je šutirao sa nekih 20 metara i postigao je pravi evrogol.

77. minut - Prečka! Katai je šutirao, ali je Samčović odbio loptu do okvira gola.

66. minut - Šutirao je Milunović glavom na centaršut Azarova, ali preko gola.

60. minut - Neprecizan šut Kangve.

56. minut - Solidan šut Srnića, ali Samčović siguran.

54. minut - Poništen gol! Katai je zatresao mrežu Mladosti, ali je pogodak poništen jer je Pešić koji je asistirao glavom prethodno napravio faul.

50. minut - Direktan crveni karton! Kapiten Mladosti Ivan Milošević biva isključen zbog oštrog starta nad Kangom.

47. minut - Kangva šutira, ali veoma neprecizno.

Počelo je drugo poluvreme. Za sada nema izmena.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 1:0.

44. minut - Volej Bojovića odlazi preko gola Borjana.

41. minut - Žuti karton za Kangvu zbog neopreznog starta.

33. minut - Milunović spasava Zvezdu! Prvo je Bojović već savladao Borjana, ali je iskusni štoper sprečio da lopta uđe u gol, a potom je u nastavku akcije izblokirao i Mirića.

31. minut - Šutirao je Pešić glavom posle centaršuta Azarova, ali pored gola.

27. minut - Pokušao je Baha iz velike udaljenosti, ali Borjan nije imao problema da ukroti loptu.

17. minut - Šutirao je Katai sa distance, ali pravo u Samčovića.

13. minut - GOOOOOOL! Zvezda vodi 1:0! Katai je strelac. Pešić je ubacio loptu pred gol, a tu ju je popularni "Magiko" maltene uneo u mrežu.

13. minut - Stativa! Dobar šut Kangve, ali okvir gola spasava goste.

12. minut - Šutirao je Jojić, ali pored gola crveno-belih odlazi lopta.

9. minut - Odličan centaršut Azarova, ali Pešić šutira glavom preko gola.

5. minut - Poništen gol! Trese se mreža gostiju posle udarca Bukarija, ali se Ganjanin našao u ofsajdu, pa rezultat ostaje nepromenjen.

1. minut - Odmah je dobru priliku imao Bukari, ali ga je zasutavio golman gostiju Samčović.

Utakmica je počela!

Crveno-beli su obeležili jubileje pred početak utakmice. Milan Borjan je dobio dres sa brojem 250, Slavoljub Srnić sa brojem 200, a Nemanja Milunović sa brojem 100, pošto su odigrali toliki broj mečeva za šampiona Srbije.

14.45 - Objavljene su startne postave oba tima. Miloš Milojević se opreselio za sledeće igrače:

Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Azarov - Kangva, Srnić - Bukari, Kanga, Katai - Pešić.

Sa druge strane, Dragiša Žunić na teren od prvog minuta šalje ovih 11:

Samčović - Ćirković, Milošević, Leković , Baha, Vesnić Ješić, Jojić, Mirić, Radivojević, Bojović.

14.30 - Utakmica na beogradskoj "Marakani" počinje za sat vremena.

Uvod

Crveno-beli u meč sa gostima iz Lučana ulaze sa prve pozicije na tabeli Superlige, gde imaju sedam bodova više od Partizana, ali i posle eliminacije iz Evrope.

Podsetimo, izabranici Miloša Milojevića su u četvrtak završili takmičenje na međunarodnoj sceni za ovu sezonu, pošto su ubedljivo poraženi od Monaka.

Sa druge strane, Mladost je 13. na tabeli i čini se da će se do kraja sezone grčevito boriti za opstanak.

Glavni sudija meča biće Momčilo Marković, kome će pomagati Nenad Radoičić i Novak Novaković, dok je četvrti arbitar Ivan Stamenković. U VAR sobi sedeće Đorđe Maksimović i njegov asistent Milovan Ristić.