SLEDEĆE PROLEĆE NA ZVEZDU NE MIRIŠE: Monako razbio crveno-bele i izbacio ih iz Evrope (VIDEO)

03.11.2022

19:34

Igrač utakmice bio je Kevin Foland koji je postigao het-trik.

Fudbaleri Monaka slave gol protiv Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Monaka u gostima rezultatom 4:1, u okviru poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope.

Najzaslužniji za ubedljiv trijumf "Kneževa" bio je Kevin Foland koji je dao tri gola, u petom, 27. i 87. minutu. Mrežu Milana Borjana je zatresao i Milan Rodić koji je u 50. minutu dao autogol za tada 3:0, a jedini pogodak za crveno-bele postigao je Gelor Kanga iz penala tri minuta posle toga.

Osim pomenutih pet golova, oba tima su dala i po jedan iz ofsajda koji su poništeni. Za Monako je Visam Ben Jeder u 15. minutu mogao da povisi na 2:0, dok je Aleksandar Pešić u 68. mogao da smanji na 3:2.

Ovim porazom je šampion Srbije završio učešće u Evropi ove sezone, pošto je grupu H okončao na poslednjem mestu sa šest bodova, iza Ferencvaroša, Monaka i Trabzona.

Monako - Crvena zvezda 4:1 (2:0)

/Foland 5, 27, 87, Rodić 50ag - Kanga 54p/

STADION: "Luj II"

SUDIJA: Serdar Gozubujuk

MONAKO: Nibel - Disasi, Maripan, Badijašil - Dijata (od 76. Vanderson), Fofana, Kamara (od 85. Mataco), Golovin (od 85. Jakobs), Enrike - Foland (od 90. Ben Segir), Ben Jeder (od 76. Embolo).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić (od 85. Azarov) - Kanga (od 71. Ben), Ivanić - Bukari (od 71. Mustafa), Katai (od 60. Kangva), Mitrović (od 46. Srnić) - Pešić.

Tok meča

Kraj! Monako je slavio rezultatom 4:1!

Igraće se još četiri minuta.

87. minut - GOL! Het-trik Folanda! Monako vodi 4:1. Nemac je preciznim udarcem zatresao mrežu posle lepog proigravanja Jakobsa.

85. minut - Azarov menja Rodića.

81. minut - Lukav šut Ivanića, ali lopta prolazi nedaleko od okvira gola.

75. minut - Šut Kamare, ali pored Borjanovog gola prolazi lopta.

71. minut - Mustafa i Ben menjaju Bukarija i Kangu.

68. minut - Poništen gol Pešića zbog ofsajda! Velika šteta...

64. minut - Sada je "požuteo" i Kanga.

62. minut - Žuti karton za Srnića zbog neopreznog starta.

60. minut - Kangva je na terenu umesto Kataija.

56. minut - Dobar pokušaj Kange, ali samo korner za Zvezdu.

54. minut - GOOOOOOOOOOL! Kanga! Gabonac je precizno izveo najstrožu kaznu i smanjio zaostatak na 3:1.

53. minut - Penal za Zvezdu! Badijašil je faulirao Ivanića i zaradio je žuti karton tom prilikom.

52. minut - Pesma Delija ne prestaje ni posle trećeg gola Monaka.

50. minut - GOL! Monako vodi 3:0! Autogol je postigao Milan Rodić. Golovin je sa leve strane ubacio loptu na peterac, odakle ju je levi bek crveno-belih prosledio u mrežu.

Počelo je drugo poluvreme. Slavoljub Srnić je zamenio Stefana Mitrovića.

Poluvreme! Monako vodi 2:0.

Igraće se još 60 sekundi u prvom poluvremenu.

38. minut - Katai dobija žuti karton zbog faula nad Kamarom.

35. minut - Posle drugog dola "Kneževa" je tempo meča znatno opao.

27. minut - GOL! Monako vodi 2:0! Ponovo je Foland strelac. Milunović je loše izbacio loptu, što je u nastavku akcije kaznio Nemac.

24. minut - Foland je imao veliku šansu, ali ga je u poslednjem momentu izblokirao Milunović, pa Monako ima samo korner.

23. minut - Žuti karton za Rodića, zbog povlačenja kojim je zaustavio kontru domaćina.

15. minut - Poništen gol! Ben Jeder trese mrežu Borjana, ali iz ofsajda.

13. minut - Ben Jeder šutira, ali pravo u Borjana.

12. minut - Opet je pokušao Foland, ali sada preko gola.

10. minut - Foland šutira glavom posle kornera, ali Borjan na visini zadatka.

9. minut - Dijate šutira, ali Borjan sada odbija loptu.

7. minut - Pokušaj Kange sa distance, ali brani Nibel.

5. minut - GOL! Monako vodi! Katastrofalan kiks Borjana! Loše je kapiten Zvezde procenio let lopte, pa je Kevin Foland glavom poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Utakmica je počela!

18.42 - Fudbaleri Monaka i Crvene zvezde izašli su na teren stadiona "Luj II".

18.40 - Navijači Crvene zvezde su u velikom broju stigli u Monte Karlo i nalaze se u čak četiri sektora.

Navijači Crvene zvezde na stadionu "Luj II"

18.35 - Na stadion su stigli košarkaši Crvene zvezde koji će sutra igrati protiv košarkaške sekcije Monaka u okviru šestog kola Evrolige, a navijači prvaka Srbije su ih dočekali ovacijama.

Košarkaši stigli na "Luj II"

18.30 - Utakmica u Kneževini počinje za 15 minuta, a u svlačionici beogradskih crveno-belih je sve "pod konac".

18.15 - Pogledajte kako izgleda protokol za ovaj meč, na kome osim startne postave možete videti i ko se nalazi na klupama za rezerve.

Protokol za utakmicu Monako - Crvena zvezda

18.00 - Loše vesti iz Monaka.

17.28 - Sa druge strane, Filip Klemon se opredelio za narednih 11:

Nibel - Disasi, Maripan, Badijašil - Dijata, Fofana, Kamara, Golovin, Enrike - Foland, Ben Jeder.

17.25 - Objavljeni su sastavi, Zvezda će zaigrati u sledećem:

Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić - Kanga, Ivanić - Bukari, Katai, Mitrović - Pešić.

17.15 - Utakmica na stadionu "Luj II" bi trebalo da počne za sat i po vremena, ali postoji realna šansa za odlaganje meča.

Uvod

Uoči poslednjeg kola Lige Evrope, Ferencvaroš je u grupi H obezbedio prvu poziciju, dok se za drugu bore Crvena zvezda, Monako i Trabzon.

Mađari su osvojili deset bodova do sada, "Kneževi" su drugi na tabeli sa sedam, dok su prvaci Srbije i Turske uzeli po šest.

Podsetimo, Zvezda je u prvom kolu Lige Evrope dočekala Monako, a taj meč je pripao gostima koji su slavili minimalnim rezultatom posle pogotka Emboloa sa bele tačke.

Glavni arbitar meča u Monte Karlu biće Holanđanin turskog porekla Serdar Gozubujuk. Njemu će pomagati Jost van Zujlen i Johan Balder, dok će četvrti arbitar biti Johem Kamphujs. U VAR sobi će sedeti Jeroen Manšot i njegov asistent Rob Dipernik, što znači da kompletna sudijska ekipa dolazi iz Holandije.